KIRCAALİ MECLİS ÜYELERİ GEBZE BELEDİYE BAŞKANI ADNAN KÖŞKER'E KONUK OLDU...Perşembe, 25 Haziran 2009

KIRCAALİ MECLİS ÜYELERİ GEBZE BELEDİYE BAŞKANI ADNAN KÖŞKER'E KONUK OLDU...Bulgaristan'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali Belediyesi Meclis üyeleri Velayettin Veli ve Ehliman Çoban ile Kırcaali Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Meclis üyesi Müzekki Ahmet, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'i makamında ziyaret etti. ...
Ziyarette Gebze Belediye Meclis üyeleri Ergün Kahraman, Beyazıt Yıldırım, Basri Efendi, Hasan Hacıoğlu ve Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Raim Madenci de hazır bulundu.

GÜNDEMDE BULGARİSTAN SEÇİMLERİ VAR

Konuk Kırcaali Belediye Meclis üyeleri, Başkan Köşker'e yaptıkları ziyarette, Bulgaristan'da 5 Temmuz'da yapılacak parlamento seçimleriyle ilgili son gelişmeleri anlattı.

Gebze ve Türkiye'de yaşayan oy kullanma hakkına sahip Bulgaristan göçmenlerinin 5 Temmuz seçimlerinde mutlaka oy kullanmasını isteyen Kırcaalili belediye meclis üyeleri, Türkiye'deki Bulgaristan göçmeni vatandaşların oylarının Bulgaristan Türkleri'nin ağırlıkta olduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin başarısında büyük rol oynayacağını belirttiler.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de, ziyaretlerinden dolayı Kırcaali Belediye Meclis üyelerine teşekkür etti ve Bulgaristan Türklerinin 5 Temmuz seçimlerinde başarılı olmasını gönülden arzu ettiğini belirterek, "soydaşlarımızın Bulgaristan parlamentosunda en üst düzeyde temsil edilmesi bizleri de mutlu edecektir" dedi.DİĞER HABERLER