Kırcaali Meclisi'nde Kamu Konseyi kurulduSalı, 25 Nisan 2017

Kırcaali Meclisi'nde Kamu Konseyi kurulduKırcaali Meclisi'ne bağlı Kamu Konseyi kuruldu. Konsey, 17 kişilik bir Organizasyon Komisyonu tarafından yönetilecek. Milan Milanov, bu komisyona başkan seçilirken Rasim Musa ve Angel Bakalov başkan yardımcıları, Kirilka Petkova ise sekreter seçildi.

Girişimciler İçin Kuluçka Merkezi salonunda dün akşam düzenlenen Belediye Meclisi Kamu Konseyi kuruluş toplantısında çok sayıda toplumun önde gelen isimleri ve vatandaşlar hazır bulundular. Onların her biri Kamu Konseyi üyesi olma, Organizasyon Komisyonu üyeliğine aday gösterme ve aday gösterilme imkanına sahipti. Vasil Baydanov tarafından yönetilen toplantının tutanağını Kirilka Petkova yazdı. Toplam 20 kişi Organizasyon Komisyonu üyeliğine aday gösterildi. Onlardan üç kişi-Dr. Todor Çerkezov, Sebahattin Gökçe ve Vasil Baydanov adaylıktan çekildi.

Kamu Konseyi, Kırcaali Belediye Meclisi'ne bağlı bir danışma organıdır. Bu konsey vatandaşlardan gelen önerileri Belediye Meclisi'nin dikkatine arz edecek, çeşitli girişimlerde bulunacak ve sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan ortaklığı koordine edecek. Kamu Konseyi, önceden yapılan dört oturumda hazırlanan ve Belediye Meclisi tarafından onaylanan Kamu Konseyi Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik doğrultusunda faaliyet yürütecek.

Kamu Konseyi kurulması girişiminde bulunan Kırcaali Belediye Meclisi Başkanı Raif Mustafa, "Kamu Konseyi, vatandaşların yararına çalışmalar yürütecek, iktidarın buyruklarına uymayacak" diye kesin konuştu.

Bugünkü Belediye Meclisi toplantısında Kamu Konseyi yönetimi tanıtıldı.


DİĞER HABERLER