Kırcaali Merkez Camiinde Mevlid Kandili Özel programı düzenlendiÇarşamba, 27 Eylül 2023

Kırcaali Merkez Camiinde Mevlid Kandili Özel programı düzenlendi

Kırcaali Bölge Müftülüğü'nün organize ettiği programa ilgi ve katılım yoğundu. Çok coşkulu bir şekilde geçen programa uzaktan ve yakından çok kıymetli misafirler de katıldı:

T.C. Filibe Başkonsolosluğu Sosyal İşler Ataşesi Mehmed Kahvecioğlu, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi, Kırcaali Belediye Başkanı Doç.Dr. Hasan Azis, Kırcaali Yenidönem Belediye Baskanı adayı Erol Mümün, Mestanlı İmam Hatip Lisesi okul müdürü ve müdür yardımcısı Ahmed Bozov ve Nurettin Çakır, Kırcaali Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Müzekki Ahmet, Bursa Ulucami Başimam Hatibi Tahsin Karanfil, Bursa İsmail Hakki Bursevi Kuran kursu eğitmeni Ayhan Polat, İstanbul Fatih Camii müezzin-kayyımı Recep Yasan ve İstanbul Fatih Camii müezzin-kayyımı Numan Duygu bunların arasındaydı.

Bursa Ulucami Başimam Hatibi Tahsin Karanfil hocanın Kuran tilavetiyle başlayan program, selamlama konuşmalarıyla devam etti.

Once Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi konuşmalarını gerçekleştirdi. Ardından Kırcaali Belediye Başkanı Doç.Dr. Hasan Azis konuştu. Bundan sonra da T.C. Filibe Başkonsolosluğu Sosyal İşler Ataşesi Mehmed Kahvecioğlu konuşma yaptı. Hemen ardından program okuyucu hocaların muhteşem Kuran, Mevlid ve ilahi tilavetleriyle devam etti.

 Programın sonunda Bursa Ulucami Başimam Hatibi Tahsin Karanfil hoca kısaca Mevlid Kandilinden, Efendimiz (sav)'in kutlu doğumundan bahsettiler, dua buyurdular. Böylece program sona erdi.

Cami çıkışında tüm katılanlara etli pilav ikram edildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER