Kırcaali merkezinde kardeş belediye iftarıPazar, 28 Haziran 2015

Kırcaali merkezinde kardeş belediye iftarı Dün akşam Kırcaali merkezindeki Rusalka restoranında Kırcaali ile kardeş İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından sağlanan iftar yemeğine 700'den fazla kişi katıldı. İftar yemeğine, Müslüman Türklerin yanı sıra, bölgeden değişik dinlere mensup vatandaşlar aynı sofrada buluştu.

İftarda, Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, İstanbul Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti Milletvekili Şirin Ünal, AK Parti Gaziosmanpaşa ilçe Başkanı Şahin Pirdal, Kırcaali Belediye Meclis Başkanı Raif Mustafa, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Ahmet ve Muharrem Muharrem resmi konuk olarak hazır bulundular.

İftar yemeğinden önce Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Ustan, AK Parti Milletvekili Şirin Ünal, AK Parti Gaziosmanpaşa ilçe Başkanı Şahin Pirdal, kısa selamlama konuşmaları yaparak, kardeşlik mesajları verdiler.

İstanbul Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, yapmış olduğu konuşmasında herkesi selamlayarak Ramazan-ı Şeriflerini mübarek olmasını diledi. Başkan Usta, "Burada bu güzel ortamı görünce iyi ki böyle bir karar verdik. Yıllardır göremediğimiz, hasretini çektiğimiz dostlarımızla burada bu akşam bir araya geldik. Önce bizleri bir araya getiren Cenab-ı Hakka şükrediyoruz, daha sonra bu organizasyonu gerçekleştiren mesai arkadaşlarımıza, Kırcaali Belediye Başkanımıza ve sizlere çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 10 yıl öncesinde Kırcaali Belediyemizle bir kardeşlik protokolü imzalandı. Geçen zaman içerisinde zaman, zaman arkadaşlarımızla buraya ziyaretler yapılmış ve değişik faaliyetler gerçekleştirilmiş. Yıllar önce aynı kökten türemiş bir ecdadın torunları olarak, hem kaybetmiş olduğumuz değerleri yeniden yeşillendirmek, yeniden dostluğumuzu pekiştirmek ve kardeşlik hukukumuzu geliştirmek adına bu Ramazan ayının bereketli gününde bir arada olalım. Geçmişten bizlere Ramazan ayının ibadet ayı, oruç ayı olduğunu söylerler ama Ramazan ayı bolluk, bereket, huzur, birlik ve beraberlik ayı, dostluğun pekiştirilmesi, uzaktakilerle gönül bağını geliştirme ayı, dargınların, küskünlerin barışma ayı ama ondan çok daha önemlisi bu huzurun ve mutluluğun devam etmesi ayı ve aynı zamanda paylaşma ayıdır. İşte bu akşam burada sizlerle çok değerli dostlarımızla bir arada bulunmaktan son derece mutlu olduğumuzu ve bu mutlulukla inşallah Türkiye'de sizler adına, sizlerin hemşerileriyle birlikte bu huzurun ve mutluluğun devam etmesi adına üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmek durumda olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Çok kıymetli Kırcaali Belediye Başkanımızla da bu gönül bağının devam etmesini, hem Kırcaali adına hem de İstanbul Gaziosmanpaşa adına birlikte yapacağımız çalışmalarla devam etmesini diliyorum. Buradaki sizlerden almış olduğumuz sinerjiyle ve bize katmış olduğunuz gönül desteğiyle umarım bundan sonra da bunun artarak devam etmesini temenni ediyoruz. Bu zamana kadar ihmal etmiş olduğumuz bu tür programların, bu tür etkinliklerin, bundan sonra da farklı alanlarda, farklı mekanlarda devam etmesini diliyoruz. Katılımlarınızdan dolayı sizlere sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis herkese hayırlı iftarlar dileyerek, yapmış olduğu selamlama konuşmasında "Her şeyden önce kendi adıma, aynı zamanda tüm katılımcılar ve dostlar adına çok değerli kardeş belediyemizin belediye başkanına ve heyetine Kırcaali'ye hoş geldiniz diyerek, sizlere çok teşekkür etmek istiyorum. 5 Mayıs 2006 yılında Kırcaali ve İstanbul Gaziosmanpaşa belediyeleri arasında kardeşlik protokolünü imzaladık. O zamandan bu yana Kırcaali ve Gaziosmanpaşa her zaman için bu bağlantıyı canlı tutmuştur. Her zaman için Gaziosmanpaşa ve Kırcaali birbirini en azından gönlünde taşıdığını biliyoruz. Yaklaşık 10 yıl sonra değerli Belediye Başkanımız ve tüm katılımcılarımızla beraber şu an biz tamamen hakkı olan ve gerçek olan kardeşlik havasını yaşıyoruz. Ramazan ayında kardeşlik havasını yaşamanın ayrı bir değeri bulunmakta. Ben Ramazan ayının bir akşamında bile olsa Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımızı ve heyetinin burada olmalarından dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Aynı zamanda da Ramazan ayında birlik ve beraberlik çerçevesinde bundan sonra da devam etmesini ümit ediyorum. İnanıyoruz ki bu akşam Kırcaali'de Gaziosmanpaşa gecesi ve aynı zamanda da Gaziosmanpaşa'da da Kırcaali gecesidir. Tüm katılımcılara hayırlı Ramazanlar diliyorum ve buraya geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Kırcaali'de Ramazanlar çok özeldir. Çünkü bu akşam aramızda çok sayıda Hıristiyan kardeşlerimizin de bulunduğundan eminim. İşte Kırcaali budur, herkesi bir araya getiren bir şehirdir" diye ifade etti.

AK parti temsilcileri yaptıkları kısa selamlama konuşmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan Kırcaali halkına selamlar getirdiklerini belirttiler.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve heyeti iftar öncesi Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis'i makamında ziyaret etti. Başkan Azis, değerli misafirlerine Kırcaali'de gerçekleşen önemli projeler hakkında bilgi sundu.

Kırcaali Bölge Müftülüğünü de ziyaret eden heyet, Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet tarafından karşılandı. Beyhan Mehmet, bölge müftülüğünün vizyon ve misyonunu anlattı ve yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgi verdi. Kırcaali'de ve Killi'de verdikleri iftar yemeklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti. Aynı zamanda kardeş belediye ilişkilerinde nice güzelliklerinin ve projelerin kazandırılmasını temin etti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER