Kırcaali Müftülüğü, Temel Dini Bilgiler Yarışması düzenlediCuma, 28 Ağustos 2015

Kırcaali Müftülüğü, Temel Dini Bilgiler Yarışması düzenlediKırcaali Bölge Müftülüğü, Kur'an Kursu öğrencilerine Mestanlı ilahiyat Lisesini tanıtma düşünce ve arzusuyla yarışmayı mezkür ( adı geçen) eğitim ocağında gerçekleştirdi.

Yarışmaya On beş Grup, üçer öğrenci ile Katıldı. Program Mestanlı Eski Camii İmam Hatibi Sn. Güner MACİR'İN okuduğu Aşrı Şerif ile başladı.

Okul müdürü Sn. Ahmet Bozov yaptığı selamla konuşmasında, ilahiyat Lisesini Kur'an Kursu öğrencilere tanıtma gayretinden dolayı Kırcaali Müftüsüne ve ekibine Teşekkür etti. Öğrencileri bilgi ve birikimlerini arttırmak ve güzel ahlak sahibi olmak için Mestanlı ilahiyat Lisesine davet etti.

Kırcaali Müftüsü Beyhan Mehmed "İslam'da Eğitim ve Öğretimin önemini anlattı ardından yaz kuran kurslarına olan ilgi ve alakayı değerlendirdi.

Öğrencileri tatillerini Kur'an kurslarına iştirak ederek " Milli ve Manevi değerlerini öğrenmeleri, Ebeveynlerini Teşvik etmeleri ve Hocaları da İlimlerinin Zekatını vermeleri sebebiyle tebrik etti.

yarışmanın usul ve yöntemini arz etti. Ya Allah Bismillah edalarıyla yarışma başladı.

Yarışmaya katılan 15 gruptan Dereceye girenler şöyle oldu:

1.Kırcaali Erkek Kur'an Kursu
2. Ispalar -Vratnica
3.Killi -Benkovski

Kılı kırk yaran ve son derece hassas davranan jüri heyeti şu şekilde oldu: Müftü Vekili Erhan Receb -Başkan, Mestanlı ilahiyat lisesi Müdür yardımcısı Haluk Yıldız ve Kırcaali Merkez Camii İmam Hatibi Recai Yıldız üye olarak hizmet verdiler.

Yarışma'nın ikinci bölümü Kur'an-ı Kerimi güzel okuma olarak yürütüldü. Bu bölüme Mestanlı Belediye Başkanı Akif Akif de teşrif etti.

Temel Dini Bilgiler Yarışmasında dereceye giren ilk üç gruba ve Kur'an-ı güzel okuyan öğrencilere tablet hediye edildi.

Bütün katılımcılara Dinimi Öğreniyorum ( 3. Ciltlik eser) Müslümanlar Dergisi, Mevlid, Takke veya Başörtüsü ve Tespih hediye edildi.

Tablet alanlar Arasında " Yasin Süresini" noksansız ezberleyen 12 yaşındaki Suat ile " Ayetülkürsi, Amenerrasülü, Hüvallahüllezi ve Namaz sürelerini " ezberleyen 8 yaşındaki Enes Bozov da vardı.

Bölümler arasında " Karagözler, Hatipler ve Zvezdel" Kur'an Kursu öğrencileri ilahiler okudular.

Üçüncü seçilen Killi grubunun Hediyesini Müftü Vekili Erhan Receb, ikinci seçilen Ispalar Kur'an Kursu'nun hediyesini Belediye Başkanı Akif Akif sundu. Birinci seçilen Kırcaali Erkek Kursu ile güzel Kur'an okuyanların Hediyelerini Kırcaali Müftüsü Beyhan Mehmet arz etti.

Mehmet, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Ramazan görevlisi olarak, Müftülüğün bünyesinde iki buçuk ay hizmet veren Muammer Yılmaz ve Abdullah Özü Çalışır Hocalara Takdir ve Teşekkür Plaketi Takdim etti. Program Dua ile sona erdi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER