Kırcaali Müftüsü Beyhan Mehmet, yeni Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban'ı tebrik ettiÇarşamba, 27 Kasım 2019

Kırcaali Müftüsü Beyhan Mehmet, yeni Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban'ı tebrik ettiKırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı Müh. İzzet Şaban'ı makamında ziyaret ederek, başarılı ve verimli bir döneme imza atmasını temenni etti. Bölge Müftüsü, beraberinde Ardino ve Krumovgrad (Koşukavak) bölgelerinden sorumlu müftü vekilleri Erhan Receb ve Nasuf Nasuf ve Bölge Müftülüğü İrşat Bölümü Başkanı Sezer Sadulov ile Müh. Şaban'ı ziyaret etti. Görüşmede yeniden Belediye Meclis Başkanı seçilen Sezgin Bayram da hazır bulundu.

Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, "Bölge Müftülüğü geleneksel olarak ilde yeni seçilen tüm belediye başkanlarını tebrik etmek için ziyaret ediyor. Tebrik ziyaretlerini ilk önce bayan olan Momçilgrad ve Krumovgrad belediye başkanları İlknur Kazim ve Sebihan Mehmed ile başladık. Kasım ayının sonuna kadar diğer belediye başkanlarını da ziyaret ederek başarılı bir dönem temennisinde bulunmayı öngörmekteyiz" diye kaydetti. Belediye Başkanı'na Kırcaali Bölge Müftülüğünün faaliyetleri hakkında bilgi veren Beyhan Mehmet, her bir destek çağrılarına cevap vermesinden dolayı belediye yönetimine şükranlarını sundu.

Belediye Başkanı Müh. Şaban, Kırcaali Bölge Müftülüğü ekibine hep böyle çalışmaya devam etmesini ve birbirlerine yardımcı olmalarını diledi.

Görüşmede ayrıca Müslüman topluluğunun sorunları ve başka konular ele alındı. Görüşme başarılı çalışmalar için karşılıklı iyi dileklerle sona erdi.

Kırcaali Bölge Müftülüğüne bağlı 250 cami ve 170 mescit bulunuyor. Kırcaali ilinde Müslüman nüfus 100 000'in üzerindedir.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER