Kırcaali Pasaport Şubesinde üç yeni gişe hizmete açıldıPazartesi, 28 Eylül 2020

Kırcaali Pasaport Şubesinde üç yeni gişe hizmete açıldı Kırcaali İl Emniyet Müdürü Kıdemli Komiser Şteryo Milçev, Bulgaristan Kimlik Belgeleri Şube Müdürlüğü bünyesinde yeni açılan üç gişenin hizmet vermeye hazır olup olmadığını kontrol etti.

Yeni gişelerin açılmasıyla Kırcaali İl Emniyet Müdürlüğü, en yoğun idari hizmet merkezlerinden birinde vatandaşlara daha iyi hizmet verilmesi için koşullar yaratıyor.

Müdürlük binasının belediye yönündeki girişinden erişilebilecek yeni gişelerde kimlik kartı ve pasaport çıkartılmasına ilişkin başvuruların alınması için iki biyometrik fotoğraf istasyonu çalışacak ve işlemi bitmiş evraklar teslim edilecek. Burada günde ortalama 100 vatandaşa hizmet verileceği tahmin ediliyor. Bugün gişelerin hizmete başlamasından sonra ilk kabul edilen başvuru, ilk kimlik belgesi olacak 6 aylık bir bebek adına yapılan ekspres pasaport başvurusu oldu. Yeni açılan gişelerin bulunduğu bina bölümlerinin onarım maliyetleri Kırcaali Belediyesi tarafından karşılandı.

İstatistikler, bu yılın başından beri 27 Eylül'e kadar 33022 kimlik kartı ve 42834 pasaport çıkarıldığını gösteriyor. 2020'nin sonuna kadar yaklaşık 16 000 kimlik kartı ve 25 000 pasaportun geçerlilik süresi dolacak.


DİĞER HABERLER