Kırcaali Rotary Kulübü, gençler arasında bağımlılıkları önlemeye yönelik kampanya başlatıyorSalı, 07 Şubat 2023

Kırcaali Rotary Kulübü, gençler arasında bağımlılıkları önlemeye yönelik kampanya başlatıyor

Bulgaristan'daki Rotary Kulübü, gençler arasında bağımlılıkları önlemeye yönelik bir kampanya başlatıyor. Kırcaali Rotary Kulübü Başkanı Nevin Karaca’nın inisiyatifiyle gençler arasında uyuşturucu madde bağımlılığı olan acil sorunlara karşı toplumun duyarlılığını artırmak için çaba gösteriliyor.

Karaca, görev süresinin başında küçümsenmemesi gereken ebeveynlerle çalışmaya da ağırlık verdiğini vurguladı. Kulüp Başkanı, bunun ergenler üzerindeki etkiyi güçlendireceğine inanıyor.

Kırcaali Rotary Kulübü, projesini Dr. Sezgin Bekir’in başkanlığındaki Kırcaali İlçesi Uyuşturucu Madde Bağımlılığıyla Mücadele Kurulu ortaklığında yürütmektedir. Gençler ve ebeveynleri arasında çeşitli etkinlikler planlanmaktadır.

Sezgin Belir, “12 Şubat Pazar günü saat 13:00'te Arpezos Otel Kompleksi Konferans Salonu’nda ebeveynler ile çocukları arasında bağımlılıklar konusunda bir tartışma toplantısı yapılacak. İki nesil arasında bir tartışma başlatmak için yaratıcı bir yaklaşım arıyoruz. Amaç, onların uyuşturucu maddeler hakkında bildiklerini anlatmalarıdır” diye kaydetti. Çocuklar önce kendi aralarında sonra da ebeveynleri ile fikir alışverişinde bulunacaklar. Ebeveynler de aynısını yapacaklar. Onlar da ilk önce kendi aralarında sonra gençlerle tartışacaklar. Tartışma toplantısı basına kapalı olarak gerçekleştirilecek.

Yine Arpezos Otel Kompleksi Konferans Salonu’nda saat 15.00'te gerçekleştirilecek olan ikinci toplantı, Kırcaali halkına ve basına açık olacak. Toplantıya Uyuşturucu Madde Bağımlılarına Yardım Vakfı temsilcileri konuk olarak katılacaklar. Onlar, Gabrovo şehri yakınlarında bulunan Sveti İliya Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi’ni tanıtacaklar.

13 Şubat Pazartesi günü saat 10:30'da İş Geliştirme Merkezi salonunda öğrencilere yönelik terapi merkezinin çalışmaları hakkında sunum yapılacak.

Dr. Bekir, “Birçok ebeveyn için uyuşturucu konusu tabu, ama biz şehir halkının dikkatini bu konuya çekmek istiyoruz” diye vurguladı. Kırcaali İlçesi Uyuşturucu Madde Bağımlılığıyla Mücadele Kurulu Başkanı, Kırcaali Rotary Kulübü'nü etkililiklerin motoru olarak tanımladı.

Georgi KULOV


DİĞER HABERLER