Kırcaali Rotary Kulübü üyeleri Karlovo bölgesindeki sel mağdurları için bağış topladıSalı, 20 Eylül 2022

Kırcaali Rotary Kulübü üyeleri Karlovo bölgesindeki sel mağdurları için bağış topladı

Kırcaali Rotary Kulübü üyeleri, Karlovsko (Karlıova) bölgesinde selden etkilenen köylerin mağdur olan sakinleri için önemli miktarda parasal bağış hazırladılar. Geleneksel olarak toplanan bağış miktarı kamuoyuna duyurulmaz. Miktar, mağdurların ihtiyaçlarını araştıran Karlovo Rotary Kulübü’nün banka hesabına yatırılacak.

Kırcaali Rotary Kulübü Başkanı Nevin Karaca, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bağışladığımız paralar, yeni ev aletlerinin satın alınması için kullanılacak. Muhafaza edilemeyen birçok bağışlanan gıda ürünleri geldiği için buzdolabı alımına öncelik verilecek” diye bildirdi.

Rotaryenler tarafından Karlovo bölgesindeki sel mağdurları için bağış toplanması, yeni Rotary dönemi için kulüp Başkanı seçilen Nevin Karaca ve kulübün yeni yönetim kurulunun girişimlerinden biridir.

Kulübün yeni yönetiminin önceliklerinden biri dayanışmadır.

Nevin Karaca, Rotaryenleri, yeni Rotary döneminde Rotary'yi yeniden keşfetmeye, dostluğu yeniden keşfetmeye davet etti.

Kırcaali Rotary Kulübü'nün bağış kampanyası, üyelerinin bir diğer önemli girişimidir. Hatırlanacağı üzere Rotaryenler, geçen yıllarda uluslararası bir ortaklık içinde Kırcaali Dr. Atanas Dafovski Hastanesi için iki kuvözün yanı sıra Kırcaali Otets Paisiy Lisesi’ne bağlı bando takımı için üniformalar sağladılar. Kırcaali Belediyesi ile birlikte Orpheus Anıtsal Heykeli restore edildi ve Birleşik Çocuk Kompleksi (ODK) salonu yenilendi. İlçedeki okullarda başarılı olan öğrencilere yıllık nakit para ödülü verilmesi sağlanır. 

 


DİĞER HABERLER