Kırcaali Rotary Kulübü'nün yeni başkanı inşaat girişimcisi Muharrem Ali olduÇarşamba, 23 Haziran 2021

Kırcaali Rotary Kulübü'nün yeni başkanı inşaat girişimcisi Muharrem Ali olduİnşaat girişimcisi Muharrem Ali, Kırcaali Rotary Kulübü'nün yeni başkanı oldu. Bu kulüp yönetiminin 21.06.2021 tarihinde düzenlediği Genel Kurul'da gerçekleşti. Muharrem Ali, bir yıllık görevi için Rotaryenler'in oybirliği ile desteğini aldı. Onlar yeni yönetim kurulu için de oy kullandılar.

Hatırlanacağı üzere Kırcaali Rotary Kulübü'nün yönetimi dönüşümlü olarak yürütülüyor ve başkanın bir yıllık görev süresi var. Rotary yılı 1 Temmuz'da başlamaktadır.

Muharrem Ali, Rotaryen dostlarından koşulsuz destek beklediğini belirtti. Bu pandemi günlerinde çok konuşmak yerine çok çalışmak gerektiğini söyledi.

Muharrem Ali, kulübün liderliğini Başkan İrina Georgieva'dan devraldı. Georgieva, görevi süresi boyunca yapılan çalışmaları hakkında Rotary arkadaşlarının onayını alan bir rapor hazırladı.

Kırcaali Rotary Kulübü'nün son Rotary yılında pandemi nedeniyle kısıtlayıcı önlemler koşullarında uyguladığı başlıca girişimler şunlar: Dezavantajlı 53 birinci sınıf öğrencisine 1.sınıf seti, sırt çantası ve okul malzemeleri alındı. Proje, Rotary Club Momçilgrad'ın desteğiyle uygulanmaktadır.

İnteract Kulübü'nün hasta bir çocuk için para toplamak amacıyla düzenlediği bir yardım partisine sponsor olundu. İhtiyaç sahibi 18 aileye gıda kolisi dağıtma kampanyasında gençlere de destek verildi.

Zor durumdaki bir aileye su ısıtıcısı satın almak için para bağışında bulunuldu.

24 Mayıs'ta geleneksel olarak takdim edilen altı seçkin öğrenciye bir defaya mahsus nakit para ödülü ve takdir belgesi verildi.

ODK'nın düzenlediği çocuk şenliğine destek verildi.

Kırcaali Belediyesi'nin de katkılarıyla halihazırda asfaltı döşenen çocuklar için trafik güvenliği sahasının tamamlama çalışmaları sürüyor.

Kırcaali Atanas Dafovski Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü'nün onarımı için para toplanıldı ve yeni mobilya siparişi verildi. ODK yardımıyla bölüme 20 adet tablo temin edilmiştir.

Rotary Club Sofia-Triaditsa ve Line Club Sofia desteği ile hastaneye iki adet yeni mobil oksijen konsantratörü bağışlandı.

Zlatograd Rotary Kulübü'nün çocukları halk el sanatlarında eğitme projesi fonlarla desteklendi.

Rotaract Kulübü'nden genç Rotaryenler'in faaliyetleri hakkında başkan Angel Tenev tarafından bir rapor hazırlandı.

COVID-19 ile mücadelesini kaybedenler için herkes bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Georgi KULOV


DİĞER HABERLER