Kırcaali RZİ Müdürü Dr. Kirçev’e aşılama kampanyasında başarılarından dolayı ödülSalı, 21 Eylül 2021

Kırcaali RZİ Müdürü Dr. Kirçev’e aşılama kampanyasında başarılarından dolayı ödül

Kırcaali Vali Yardımcısı Pavel Getev, gazetecilerin de davet edildiği Valilik Sağlık Kriz Masası üyelerinin özel bir toplantısında Kırcaali Bölge Sağlık Müfettişliği (RZİ) Müdürü Dr. Viktor Kirçev’e Sağlık Bakanlığınca verilen bir takdir belgesi takdim etti. Belge, Dr. Kirçev’in aşılama kampanyasında başarılı çalışmalarından dolayı Sağlık Bakanı Stoyço Katsarov tarafından takdir edildiğinin bir göstergesidir.

Aynı zamanda Dr. Kirçev de en fazla sayıda kişiye aşı uygulayan Ardino (Eğridere) kasabasından aile hekimi Dr. Emiliya Persenska’yı ödüllendirdi. Dr. Persenska’nın, 3639 doz aşı uygulamayı başardığı belirtildi.  

RZİ Müdürü, Kırcaali ilinin nüfusa oranla en fazla Covid-19 aşısı yapan il sıralamasında ilk sıralarda yer aldığını hatırlattı. Dün (20.09.2021) itibariyle uygulanan aşı dozu sayısı 57 689 idi, 28 982 kişi tam aşılandı. Bu da diğer illere göre nispeten iyi bir göstergedir. Aşılama sürecinde yer alan herkesin aktifliği sayesinde her gün 200-300 doz uygulanıyor. RZİ’de onaylı tüm aşı türleri mevcuttur.

20 Eylül itibariyle Kırcaali ilinde 17 yeni Covid-19 vakası tespit edildi. Şu anda Covid-19 vakası tespit edilen 233 kişi evde, 74 kişi de hastanede tedavi görüyor.

Bu güncel koronavirüs tablosunu açıklayan Dr. Kirçev, enfekte olan kişi sayısında hafif bir artış olduğunu kaydetti.

Bölgemizde 19 Eylül itibariyle her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayısı 137, bugün itibariyle ise 146’dır.


DİĞER HABERLER