Kırcaali Temel Dini Bilgiler Yarışması'nın birincisi Vratnitsa Kur'an Kursu öğrencileriÇarşamba, 31 Ağustos 2016

Kırcaali Temel Dini Bilgiler Yarışması'nın birincisi Vratnitsa Kur'an Kursu öğrencileriKırcaali Bölge Müftülüğü, dün Momçilgrad (Mestanlı) İlahiyat Lisesi'nde Bölge Temel Dini Bilgiler Yarışması düzenledi. Yarışmaya Kırcaali Bölge Müftülüğü'nün hizmet sahasında yaz döneminde gerçekleştirilen 13 Kur'an Kursu'ndan 3'er öğrenciden oluşan gruplar katıldı.

Bölge Müftü Vekili Erhan Recep'in başkanlığındaki Mestanlı İlahiyat Lisesi'nde Belletmen Öğretmen Ahmet Hasan ve Kırcaali Müftülüğü İrşad Bölümü Başkanı Sezer Hasanov'un yer aldığı jüri, öğrencilerin bilgi birikimini büyük bir hassasiyet ve adil bir ölçek ile değerlendirdi ve ilk üç dereceye giren grubu belirledi.

Yarışmada Kirkovo'nun (Kızılağaç) Vratnitsa (Ispalar) Köyü Kur'an Kursu öğrencileri birinci olurken Kırcaali'nin Çerna Skala (Karakaya) Köyü Kur'an Kursu öğrencileri ikinci, Krumovgrad (Koşukavak) Kur'an Kursu öğrencileri ise üçüncü oldu. Birinci olan öğrencilere birer tablet, ikinci olanlara 12 hafızın kıraati ile Kur' an-ı Kerim'in tamamı veya istenilen sure ve ayetlerin dinlenebildiği elektronik bir cihaz olan Kalemli Kur'an-ı Kerim, üçüncü olanlara ise namazı ve müezzinliği öğreten cihaz hediye edildi.

Ayrıca yarışmaya katılan bütün öğrencilere muhtelif kitaplar, hurma, takke veya başörtü ile birlikte birçok hediye verildi.

Yarışmadan sonra Mestanlı İlahiyat Lisesi yönetimi tarafından tüm katılımcılara öğle yemeği ikram edildi.

Kırcaali Bölge Müftüsü yarışmayla ilgili şunları ifade etti: "Kırcaali Müftülüğü olarak, bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen, yavrularımızı sevindiren herkese cani gönülden teşekkür ediyoruz. Mevlam Razı Olsun".


DİĞER HABERLER