Kırcaali Valiliği, "Bulgaristan'ı Bir Günde Temizleyelim" kampanyası için ödüllendirildiCuma, 28 Şubat 2014

Kırcaali Valiliği, Kırcaali Valiliği, "Bulgaristan'ı Bir Günde Temizleyelim" kampanyasına sağladığı katkı için ödüllendirildi. BTV'yi temsilen Mariya Lazarova, dün Valilikte bu yıl 26 Nisan'da düzenlenecek kampanyayla ilgili gerçekleştirilen çalıştay sırasında Vali Yardımcısı Nazmi Mümün'e takdir belgesini sundu.

Görüşmede Kırcaali ili ilçelerin, devlet birimlerin ve il merkezindeki Birleşik Çocuk Merkezi (ODK) temsilcileri hazır bulundular.

Vali Yardımcısı, "Bu yılki kampanyaya bölge halkının yoğun bir şekilde katılmasını bekliyorum. Bunu sadece yasa dışı çöp alanlarının temizlenmesi için değil, çocuklara doğayı korumalarının ve şehir çevresinin temiz tutmalarının son derece önemli olduğunu göstermek için yapılmasını arzu ediyorum" dedi.

Mariya Lazarova, 2013 yılı kampanyasının sonuçlarını tanıttı. Kırcaali ilinde kampanyaya katılım oranının ülkedeki ortalama orana göre yüzde 2 daha yüksek olduğu açıklandı. Geçen yıl girişime eğitim kurumu, firma, sivil toplum kuruluşları, idare personellerinin temsilcileri olan 10 018 gönlünün katıldığı belli oldu. 2013 yılında yasa dışı oluşturulan 26 çöp alanının temizlendiği belirtildi.

Kampanya girişimcileri tarafından Kırcaali, Krumovgrad (Koşukavak), Momçilgrad (Mestanlı) ve Çernooçene (Yeni Pazar) belediyeleri aktif katılım için ödüllendirildiler.


DİĞER HABERLER