Kırcaali Valiliğinin yardım kampanyasında 33 bin levadan fazla bağış toplandıPerşembe, 20 Ocak 2022

Kırcaali Valiliğinin yardım kampanyasında 33 bin levadan fazla bağış toplandı

Kırcaali Bölge Valisi Daniel Delçev'in himayesinde Bulgaristan Kızılhaç Örgütü (BÇK) Kırcaali İl Teşkilatının desteğiyle fiziksel engelli ve sosyal açıdan dezavantajlı çocuklara ve gençlere destek amacıyla "Noel’de Umut Aşılayalım" başlığı altında düzenlenen geleneksel yardım kampanyası sona erdi.

1 Aralık 2021'de başlayan kampanya, 14 Ocak 2022'de sona erdi.

Kampanya kapsamında BÇK Kırcaali İl Teşkilatının banka hesabında bulunan 33 788,53 leva yardım toplandı.

Desteklenecek çocuklar, BÇK, Çocuk Koruma Ajansı, ildeki sosyal hizmet kurumları ve diğer ilgili kurumlarda görevli uzmanlar ve mutlaka medya temsilcilerinden oluşan bir komisyon tarafından belirlenecek.

Vali Delçev, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Acil tedaviye ihtiyacı olan veya sosyal açıdan zor bir durumda olan engelli çocuklar ve gençler hakkında bilginiz varsa, BÇK Kırcaali İl Teşkilatı veya Kırcaali Valiliği’ne bildirebilirsiniz. Kırcaali ilinde yedi belediye başkanına bu tür çocuklar ve gençlerin olup olmadığını öğrenmek için resmi mektuplar gönderdim ve önümüzdeki günlerde bu bilgiyi almayı bekliyorum. Mümkün olduğunca çok sayıda muhtaç çocuğa ve risk altındaki gence yardım etmeyi umuyoruz!” dedi.

Şubat ayı başında desteklenen çocuk ve gençler ile onlara verilen yardım tutarları kamuoyuna açıklanacak.


DİĞER HABERLER