Kırcaali Valisi İliya İliev, EVN Elektrik Dağıtım Şirketi'nin temsilcileriyle görüştüPazartesi, 30 Kasım 2015

Kırcaali Valisi İliya İliev, EVN Elektrik Dağıtım Şirketi'nin temsilcileriyle görüştü Kırcaali Valisi İliya İliev, EVN Elektrik Dağıtım Şirketi Yönetim Kurulu Üyeleri Kostadin Veliçkov ve Kalina Trifonova ile görüştü. Görüşmede temel konular olarak kışa yapılan hazırlıklar, kriz durumlarının önlenmesine ilişkin tedbirler ve kurumun 2015 Yatırım Programı'nın uygulanması ele alındı.

Müh. Veliçkov, "Mart ayında yaşanan kar felaketinde 220 bin hanenin ve elektrik dağıtım şebekesinin yüzde 22'sinin hasar gördüğü bölgelerde EVN'in yaptığı giderler 5 milyon levayı aşıyor. İyi haber şu ki, elektrik iletim hatlarında oluşan tüm hasarlar giderildi. 335'i Kırcaali bölgesinde olan 790 elektrik direği yenilendi. Ardino (Eğridere) gibi ilçelerde orta gerilim dağıtım şebekesinin yüzde 80'i tamamen harap oldu ve bu da daha yüksek güvenliğe sahip yedek tesislerin yapımını gerektirdi" diye belirtti.

Kostadin Veliçkov, "Son 10 yılda edindiğimiz deneyime dayanarak olup bitenin analizini yaptık, tüm arıza oluşan noktaları izledik, iklim değişimlerini değerlendirdik ve şebekenin daha güvenli, tüketicilerin ise havanın sürprizlerine karşı daha koruyucu olmasını sağlayacak uzun vadeli bir plan içerisinde yeni bir yatırım politika izlenmesi gerektiği sonucuna ulaştık. Hasar giderme çalışmalarının yanı sıra Kırcaali ili için 4 milyon leva tutarında olan 2015 yatırım programımızı da planladığımız gibi gerçekleştirdiğimizden dolayı memnunuz" dedi.

Kırcaali Valisi, elektrik dağıtım şebekesinin yenilenmesi, kış hazırlığı faaliyetleri ve EVN ile ortak çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade etti. İki taraf da kar felaketi sırasında Kriz Yönetim Merkezi'nin çalışmaları ve kurumlar arası iletişime olumlu not verdiler. Yapılan temaslarda beklenilen enerji piyasanın liberalizasyonu, borçlu olan tüketicilerle ilişkiler ve ev tüketicileriyle diyalog ve EVN Kırcaali Müşteri Hizmetleri Merkezi (KEZ) yönetiminde yapılacak değişikliklere de değinildi. 1 Aralıktan itibaren Borislav Bındev'in Kırcaali KEZ Müdürü görevine getirileceği açıklandı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER