Kırcaali Valisi, İskeçe Belediye Başkanı Haralambos Dimarhopulos ile görüştüÇarşamba, 27 Ocak 2016

Kırcaali Valisi, İskeçe Belediye Başkanı Haralambos Dimarhopulos ile görüştüKırcaali Valisi İliya İliev, Yunanistan İskeçe Belediye Başkanı Haralambos Dimarhopulos'u ve beraberindeki Avrupa Birliği projeleri uzmanlarından oluşan bir ekibi makamında kabul etti.

Yapılan temaslarda başvuruya açılan Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında ortaklık yapılması ve özellikle tarım, ekoloji ve tarihi ve kültürel mirasın popularize edilmesi alanlarında ortak projeler gerçekleştirme imkanları ele alındı.

Görüşmede İskeçe Belediyesinin, tütün yolunu takip eden Kırcaali ve Smolyan (Paşmaklı) şehirlerinden de geçen turistik güzergâhına ilişkin proje önerisi hazırladığı anlaşıldı. İşbirliği yapılmasına yönelik başka fikirler de ele alındı.

Kırcaali Valisi, "Bu görüşmenin sınır bölgelerin ekonomik canlanmasına katkıda bulunacak gelecekte yararlı bir işbirliğin ancak başlangıcı olmasını umuyorum" dedi.

Haralambos Dimarhopulos ve ekibi, bölgenin turizm potansiyeline ilgi gösterdiler.

İskeçe Belediye Başkanı, İliev'i İskeçe'de gerçekleştirilen geleneksel Apukurya karnavalının onur konuğu olmaya davet etti.


DİĞER HABERLER