Kırcaali Valisi Resmi Murad yedi belediyenin belediye başkanlarıyla ilk toplantısını gerçekleştirdiPazartesi, 01 Temmuz 2024

Kırcaali Valisi Resmi Murad yedi belediyenin belediye başkanlarıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi

Resmi Murad, Kırcaali ilindeki yedi belediyenin belediye başkanlarını vali olarak ilk toplantısına davet etti. Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün, Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali, Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazım, Krumovgrad Belediye Başkanı Sebihan Mehmet, Çernooçene Belediye Başkanı Aycan Ahmet, Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman ve Ardino Belediye Başkan Yardımcısı Nasko Kiçukov, yerel ve bölgesel yönetimler arasındaki etkileşimin nasıl daha etkin hale getirilebileceğini ve vatandaşlara nasıl hizmet edilebileceğini konuştular.

 Belediye başkanları, altyapı, yerleşim yerlerinin iyileştirilmesi, istihdam, sosyal politika vb. konularda mevcut dönem için temel önceliklerini belirttiler. Belediyelerde bulunan ve yatırım amaçlı kullanılabilecek eski askeri mülklerin yönetimi konusunu gündeme getirdiler. Yaz mevsimi dolayısıyla köylere su temini ve pasaport dairelerinin iş yükü ile ilgili konular da görüşüldü. Toplantıya katılanlar, devletin desteğine güveniyoruz, bölgesel makamlarla iyi iletişim Kırcaali bölgesinin hızlandırılmış gelişimi için bir garantidir, diye vurguladılar.


DİĞER HABERLER