Kırcaali'de Anadili Günü kutlanacakPerşembe, 20 Şubat 2014

Kırcaali'de Anadili Günü kutlanacak21 Şubat Uluslararası Anadili Günü münasebetiyle Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği ve Güney Bulgaristan Türkçe Öğretmenler Derneği (GBTÖD) ortaklaşa geleneksel Türk Müziği ve Şiiri Gecesi düzenliyor. Etkinlik Ömer Lütfi Kültür Derneğinde yarın saat 17.30'da gerçekleşecek.

Etkinlikte konuk olarak Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci'nin yanı sıra Kırcaali ili il ve ilçe belediye başkanları, sivil toplum örgütleri başkanları, çok sayıda edebiyatsever ve vatandaşların hazır bulunması bekleniyor. Ayrıca Yunanistan Batı Trakya ve Türkiye'den de dernek başkanları katılacak.

Programda Ömer Lütfi Derneği'nin müzik grubu ve solistleri Türkçe türküler söyleyecek. Dernek faaliyetlerine katılan çocuklar Anadili'ne adanmış şiirler ve bunun yanı sıra Kırcaali bölgesinden yaklaşık 6 şair de birer şiirini okuyacak.

Etkinlik kapsamında GBTÖD'nin Anadili Günü münasebetiyle düzenlediği Anadilinin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi konulu geleneksel kompozisyon yarışmasında yer alan yaklaşık 120 eser arasında komisyon tarafından seçilen çeşitli yaş kategorilerinde ilk üç dereceye giren öğrencilerin isimleri açıklanıp ödüllendirilecekler.


DİĞER HABERLER