KIRCAALİ’DE ANADİLİMİZ KONULU BİR PANEL DÜZENLENECEKCuma, 12 Şubat 2010

KIRCAALİ’DE ANADİLİMİZ KONULU BİR PANEL DÜZENLENECEKUNESCO Genel Kurulu 1999 yılının Kasımında 21 Şubatı Uluslarası Anadili Günü olarak kabul etmiştir. 2000 yılından beri bu gün Uluslararası Anadili Günü olarak anılmakta ve kutlanmaktadır.
Ocak ayında Kırcaali Belediye Meclisi tarafından Kırcaali Belediyesi 2010 Yılı Kültür Programı Etkinlikleri kabul edilmiş, Uluslarası Anadili Günü kutlamaları da bu program çerçevesinde yer almıştır.
Anadilimiz Türkçe ile ilgili tartışmaların, engellemelerin ve zorlukların yoğun olarak yaşandığı bu günlerde Kırcaali Belediyesi Uluslarası Anadili Günü dolaysıyle "ANADİLİMİZ" konulu bir kompozisyon yarışması düzenlemiş ve 22 Şubat 2010 tarihinde de bir panel düzenleyecektir.
Bu panelin amacı öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize anadilin önemini ve değerini vurgulamak, anadilimize sahip çıkılmasını, doğru öğrenilmesini, öğretilmesini, kullanılmasını ve korunmasını sağlamaktır. Bu konuda insanlara sorumluluklarını anımsatmak, anadilin sevilmesini ve bilinçle sahip çıkılması konusunda insanları göreve çağırmak, daha duyarlı olmaları gerektiğini anlatmak. Anadilimiz unutulmasının, unutturulmasının hatta yok olmasının önüne geçmek, doğru, düzgün öğrenilmesini, kullanılmasını desteklemektir.


DİĞER HABERLER