Kırcaali'de Coşkulu 23 Nisan KonseriÇarşamba, 24 Nisan 2019

Kırcaali'de Coşkulu 23 Nisan KonseriKırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği ile Türk Kültür ve Sanat Derneği'nin (TÜRKSAD) ortak organizasyonuyla dün akşam Kırcaali'de 23 Nisan Türkiye Cumhuriyeti Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Konser, Kırcaali Belediyesi'nin maddi desteği ile gerçekleştirildi.

Programda Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği'nin çatısı altındaki Yüksel Esen ve Sebahat Ahmet'in yönetmenliğinde faaliyet gösteren Çocuk Folklor Ekibi ve Kırcaali Türk Halkoyunları ve Türküleri Ekibinin sunduğu Rumeli halk oyunlarının yanı sıra derneğin küçük ve genç solistleri Ayhan Şakir'in müzik yönetmenliğinde hazırladıkları türküler ve şarkılar söylediler. Konserde 80 çocuk ve genç yetenek sahne aldı. Kırcaali Belediye Kültür Merkezi salonunu tıklım tıklım dolduran muhteşem konseri tüm bölgeden yaklaşık 500 kişi izledi. Onların arasında pek çok küçük çocuklarla gelen izleyicilerin de olması gözden kaçmadı.

Konsere teşrif eden konuklar arasında Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Volkan Tanyıldız, Cebel (Şeyhcuma) Belediye Başkanı Bahri Ömer, Kırcaali Bölge Müftü Vekili Nasuf Nasuf, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve başka davetliler yer aldı.

Rumeli halk dansıyla başlayan program, İlayda Şevket'in söylediği "Maaşallah" ve "Padişah" şarkılarıyla devam etti. Programda derneğin solistleri Sinem Sezgin "Cesaretin Var Mı Aşka" ve Bertu Mümün ile düet yaptığı "Narin Yarim" şarkılarını, Bertu Mümün "Tesbih" şarkısını, Çınar Mümün "Mualim" ve "Fasulye" türkülerini ve Aysun Ahmet "Kahveyi Kavurdular" türküsünü ve " Emri Olur" şarkısını seslendirdiler. Sürpriz Modern Dans Grubu bu defa Hande Yener‘in Aylin Coşkun ile düet yaptığı "Manzara" şarkısı eşliğinde sunduğu muhteşem dans gösterisiyle gençleri coşturdu. Sahneye çıkan Çocuk Folklor Ekibi, Kırcaali Türk Halkoyunları ve Türküleri Ekibi, Sürpriz Modern Dans Grubu ve yetenekli çocuklar ve gençler, büyük beğeni topladılar ve izleyicilerden bol bol alkış aldılar.

İlk adımlarını Ömer Lütfi Kültür Derneği'nde atmış, daha sonra profesyonel sahnelere yükselmiş, Kırcaali tiyatrosu sanatçısı olmuş ve yıllar sonra yine dernekte destekte bulunmak için müzik yönetmenliği yapan Ayhan Şakir sahne alarak, konserin sürpriz konuğu oldu. Sanatçının söylediği "Güldaniyem" türküsü hayranlarını sevindirdi.

Herkesin 23 Nisan Türkiye Cumhuriyeti Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Ayhan Şakir, Ömer Lütfi Kültür Derneği'nde yılın başında kendisine verilen görevden dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek dernek yönetimine teşekkür etti. Sanatçı, "Çocuk yetiştirmek büyük bir sorumluluk, ama biz dernek olarak elimizden geleni yapıyoruz" dedi. Ömer Lütfi Kültür Derneği'ne çok şey borçlu olduğunu söyleyen Ayhan Şakir, "Bu dernek olmasaydı, şimdi belki de karşınızda olmayacaktım. Bir de bir başka tarafı var bu olayın, müzikle, kültürle, sanatla uğraşan çocuklar, kötü yollardan uzak dururlar. Bunu kendimden biliyorum. Ben böyle büyüdüm, inşallah, elimizden geldiği kadar çocuklarımıza da müziği öğretmeye çalışacağız" dedi.

Programın sonunda organizatörlere ve tüm amatör sanatçılara çiçekler sunuldu.

Çocuk Bayramı kutlaması tüm çocukların sahnede hep beraber Hayat Bayram Olsa şarkısına eşlik etmeleriyle son buldu.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER