Kırcaali'de Cumhuriyet Bayramı İlk Kez KutlandıSalı, 29 Ekim 2013

Kırcaali'de Cumhuriyet Bayramı İlk Kez KutlandıBulgaristan'da Türklerin en yoğun yaşadığı Kırcaali'de, Türkiye Cumhuriyeti'nin 90'ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması, Türk Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edildi. Çok sayıda davetlinin katıldığı kutlamaya, bölgedeki ilçe belediye başkanları, Kırcaali vali yardımcıları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katıldı.

Cumhuriyet Bayramı kutlaması nedeniyle Kırcaali'ye gelen Türkiye'nin Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci, insanların hayatında 90 yılın çok uzun ancak devletler için çok kısa bir süre olduğunu belirterek, ilk defa düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasıyla Kırcaali'de güzel bir başlangıç yapıldığını vurguladı.

Kutlamayı organize eden Türk Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Müzekki Ahmet, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümünü bu yıl ilk defa kutlamaya karar verdiklerini ifade ederek, ileriki yıllarda kuruluş yıl dönümünde çeşitli kültürel etkinlikler de düzenlemek istediklerini bildirdi.


DİĞER HABERLER