Kırcaali’de Dünya Geri Dönüşüm Günü'nde “Parkları Temizleyelim” kampanyası yapıldıPerşembe, 23 Mart 2023

Kırcaali’de Dünya Geri Dönüşüm Günü'nde “Parkları Temizleyelim” kampanyası yapıldı

18 Mart 2023 tarihinde doğa meraklıları, “Parkları Temizleyelim” kampanyasına katılarak Dünya Geri Dönüşüm Günü'nü kutladılar. Bu, insanların belirlenmiş alanların dışına atık boşaltma konusundaki düşüncelerini değiştirmeyi amaçlayan bir girişimin sadece başlangıcıdır.

Kırcaali Belediyesi, ortakları Kırcaali Rotary Kulübü ve Kırcaali İlçesi Uyuşturucu Madde Bağımlılığıyla Mücadele Kurulu (OSNV) ile birlikte yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam edecek.

17 Mart 2023 tarihinde vatandaşlar ve şirketler topladıkları plastik şişe ve kapakları, Kırcaali Belediyesi'nin de katıldığı "Faydalı Olmak İstiyorum - Beni Geri Dönüştür" kampanyasına sempatilerini göstererek Kaptan Petko Voyvoda Sokağı No: 1 adresinde oluşturulan plastik şişe ve kapak toplama noktasına teslim ettiler. 

Plastik şişeler ve kapaklar 29 Mart 2023 tarihine kadar toplama noktasına getirilebilir - orada herkese teslim edilen miktarı gösteren belge ve bir sertifika verilecek. Her atık miktarı için verilen puanlar, kampanya sonuna kadar birikecek. En çok puan toplayanlar için ödüller olacak.


DİĞER HABERLER