Kırcaali'de iki KızılderiliPerşembe, 20 Şubat 2014

Kırcaali'de iki Kızılderili Bugün Kırcaali'nin merkez Osvobojdenie (Özgürlük) Meydanı'nda Kızılderili kökenli iki Perulu müzisyen, üzerlerinde kendi geleneksel kostümlerle sundukları gösteriyle müzik ve kültürünü tanıttılar. Sin Fronteras (Sınırsız) Müzik Grubu'nu oluşturan müzisyenler iki gün Kırcaali'de olacaklarını bildirdiler.

Çok iyi Bulgarca konuşan Fredi Romero, Sofya Ulusal ve Dünya Ekonomisi Üniversitesi'nden mezun olduğunu ve 1 yıldan fazla başkent Sofya'da yaşadığını paylaştı.

Arkadaşı Fredi Kinço'nun da kendi ülkesinde ekonomi alanında yüksek eğitim gördüğünü söyledi. And dağlarının bulunduğu Lima ve Uankavelika şehirlerinden ülkemize geldiklerini belirtti.

Davul, flüt, gitar ve başka çalgı aletleri kullanarak enstrümantal müzik icra eden grup meydanda Kızılderili müziği sundu. Şu ana kadar çıkarttıkları müzik albümlerinin yanı sıra meydana kurulan sergide çoğu süs eşyaları olan anmalık el yapımı eşyalar da sattılar.

Kırcaalilerin ilgisini çeken Kızılderiler birçok albümünü satmayı başardı. Öte yandan ayrı bir güzellikte olan süs eşyalarına da ilgi vardı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER