Kırcaali'de ilk elektrikli araç şarj istasyonu kurulduPerşembe, 27 Temmuz 2017

Kırcaali'de ilk elektrikli araç şarj istasyonu kuruldu Kırcaali'de elektrikli araçlara yönelik bir şarj istasyonu hizmete girdi.

Elektrikli otomobillerin hızlı bir şekilde şarj edilmesini sağlayan bu cihaz Makas-Nimfeya (Yanıkköy) Sınır Kapısı'na uzanan uluslararası karayolu yanındaki İDA Otel Kompleksi'nin otoparkında bulunuyor.

İDA Otel Kompleksi sahibi Sebahattin Gökçe, "Elektrikli araçlar için şar istasyonu kurmak benim birkaç yıllık hayalimdi. Bunu Kırcaali'de ilk yapan ben olmak istedim. Şarj istasyonu bir yıl tamamen ücretsiz olarak kullanılacak" diye bildirdi.

Gökçe, elektrikli araç şarj istasyonunun Güney Bulgaristan'da az sayıdaki şarj istasyonlarından biri olduğunu vurguladı. Bu tür şarj istasyonları Filibe ve Asenovgrad (Stanimaka) şehirlerinde mevcut.

Ülkede elektrikli araç şarj istasyonu kurulan noktaları gösteren bir haritada yer alan bu şarj istasyonu, ayrıca İDA Otel Kompleksi'nin reklam billboardlarında da yer aldı.

Sebahattin Gökçe, bu şarj istasyonundan ilk olarak "Tesla" marka elektrikli otomobil sahibi olan işadamı Kaşif Kaşif'in yararlanmasını bekliyor. Kaşif'in aracından başka Kırcaali'de artık daha birkaç elektrikli otomobil bulunuyor.


DİĞER HABERLER