Kırcaali’de kurulan Çocuk Oyun Macera Parkı törenle hizmete açıldıPerşembe, 02 Haziran 2022

Kırcaali’de kurulan Çocuk Oyun Macera Parkı törenle hizmete açıldı

1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nde Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, şehirdeki Prostor Parkı’nda 5000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu Çocuk Oyun Macera Parkı'nın (İp Parkuru) resmi açılışını gerçekleştirdi. Tesisin girişinde Belediye Başkanını karşılayan Kırcaali Birleşik Çocuk Kompleksi’nin (ODK) çatısı altındaki gazetecilik kulüplerinin faaliyetine katılan genç gazeteciler, geçen yıl verdiği taahhüdünü yerine getirdiği için kendisine teşekkür ederek "Verilen Söz Yerine Getirildi" yazılı bir tabela takdim ettiler. 

Dr. Müh. Hasan Azis, çocuk bayramı kutlamasına yakışır bir şekilde her yaş için üç seviye farklı zorluktaki engellere sahip tesisin tam kapasitesini kullanan diğer çocuklarla birlikte ip parkurunun en karmaşık rotasında tam bir tur attı.  

Kutlamanın diğer odak noktası, gün boyunca Kırcaalili çocukları, ebeveynlerini, nine ve dedelerini eğlendiren çocuk tren istasyonunun yanındaydı. Burada ODK’nın çatısı altındaki çeşitli kulüp faaliyetlerine katılan çocuklar şarkı, dans ve skeç gösterileri içeren bir konser programı gerçekleştirdiler.

Konserin çocuk sunucuları tarafından sahneye davet edilen Belediye Başkanı, bu ve gelecek yılların çocuklara adanacağını vurgulayarak, bu amaçla belediyenin çok sayıda proje ve girişimi hayata geçirdiğini vurguladı.

Dr. Müh. Azis, “Bu yıl Kırcaali'de bir kreş ve bir anaokulunun yapımına başlıyoruz. Müteahhitler seçildi ve bu yıl içinde projelerin uygulanması gerekiyor. Kırcaali'nin kendine ait paten parkı da olacak ve bu, Şehir Bahçesi'ndeki sonra ikinci bir paten parkı olacak.

Bu yıldan itibaren Kırcaalili çocuklar, yıldızlı gökyüzünün tadını çıkarma fırsatına sahip olacaklar. Astronomi Gözlemevi’nde yapılan gözlemler için güçlü bir teleskop satın alındı.

Bu yıl ve önümüzdeki yıl sürpriz olacak birkaç projenin daha hayata geçirilmesi için çalışıyoruz. Elbette bu yıl 30 Eylül'de 60 yaşına girecek olan çocuk treniyle gurur duymaktayız” diye kaydetti.

Belediye Başkanı, projelerin uygulanmasından sonra kendisine ikinci bir “Verilen Söz Yerine Getirildi" tabelasının takdim edilmesini hak edeceğini söyledi.   


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER