KIRCAALİ’DE KUTLU DOĞUM HAFTASISalı, 27 Nisan 2010

KIRCAALİ’DE KUTLU DOĞUM HAFTASIPeygamber'imiz Hazret-i Muhammed'in (S.A.V.) doğumundan /20 Nisan 571 yılı, Mekke/ 1439 yıl geçmesi nedeniyle Kırcaali Kültür Evi salonunda, 24 Nisan günü Kutlu Doğum Haftası kutlandı.
Törenli toplantı açılışını Kıcaali Camisi imamı Erdinç Hayrullah Kur'an-ı Kerim'den ayetler okuyarak yaptı. Ardından değerli konuklar, T.C. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Fikret Karaman, Din Hizmetleri Müşaviri Mahzar Bilgin, Bulgaristan Müslümanları Yüksek Şura Başkanı Şabanali Ahmed, Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis takdim edildiler. Her biri salonu dolduran halk tarafından alkışlandı.
Bu yılki kutlama töreninde göze çarpan bir yenilik vardı. Başkan Hasan Azis toplantıyı selamlaması için ve diğer konuşmacıların söz almaları öncesi, Momçilgrad İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin Hz. Peygamber'imize (S.A.V.) adanmış şiir ve ilahilerin okunması dikkat çekti, alkışlandı.
Yukarıda adı geçen değerli konuk din adamlarımızın Hz. Muhammed'in hayatı ve faaliyetleri hakkında konuşmaları, verdikleri bilgiler herkes tarafından gönül rahatlığı ve heyecanla dinlendi.
Aynı gün, tören öncesi, kan bağışlama kampanyası açıldı. Buna katılan Kıcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet basına yaptığı açıklamada: "Kan bağışı, Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde tüm ülke çapında yapılmaktadır. Bağışlanan her damla kan, din, dil, millet mensubiyeti ayırmadan, ihtiyacı olan her vatandaş içindir, dedi ve bu tür girişimler önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini bildirdi.Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER