Kırcaali’de merkez caddeye yeni ağaçlar dikiliyorPerşembe, 10 Kasım 2022

Kırcaali’de merkez caddeye yeni ağaçlar dikiliyor

Kırcaali Belediyesi’ne ait Yeşillendirme, Bayındırlık ve Temizlik (OÇB) Şirketi tarafından Kırcaali'deki Bulgaria Bulvarı boyunca yeni ağaç dikiliyor. Fidanlar, son yıllarda kuruyan ve kesilen ağaçların yerine dikilecek. Tam iki ay önce Kardjali BG Vesti haber sitesinin bir ekibi, Kırcaali Belediyesi'nin önündeki  Bulgaria Bulvarı’nın Orpheus Ticaret Kompleksi’nden postaneye kadar uzanan bölümünde 35 kuru ağacın kesildiğini tespit etti.

Ardından Kırcaali Belediyesi’nde görev yapan çevre uzmanı Gülkan Mehmet, sonbaharda kesilen ağaçların yenileneceğine dair güvence vermişti. Uzman, aynı türden fidanlar satın alınacağını söylemişti.

Dün (9 Kasım) gerçekleştirilen bir çalışma toplantısında Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis’in fidan dikimine başlanması talimatını verdiğini öğrenildi.

OÇB Şirketi Müdürü Müh. Raid İdriz, “İşe başladık. Eski ağaç kökleri çıkartılıyor. Çalışmalara ayrıca bir ekskavatörü de dahil edeceğiz. Aynı türden fidan dikiyoruz. Sanırım iki gün içinde bu işi başaracağız” diye açıkladı.

Georgi KULOV


DİĞER HABERLER