Kırcaali’de Muhteşem Ramazan Bayramı KonseriCumartesi, 30 Nisan 2022

Kırcaali’de Muhteşem Ramazan Bayramı Konseri

Her yıl olduğu gibi Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği, dün akşam Belediye Kültür Merkezi'nde büyük Ramazan Bayramı konseri sundu. Kırcaali Belediyesi'nin desteğiyle konser Kırcaalilere bayrama özel armağan edildi. İki saat süren muhteşem konserde dernek çatısı altında faaliyet sürdüren folklor grupları ve solistler zengin halkoyunları ve türkü repertuarıyla Türk kültürü ziyafeti sundular, seyircinin gönlünü fethettiler. Amatör folklor sanatçı ve ses yetenekleri konser boyunca salonu tıklım tıklım dolduran izleyiciler tarafından alkışlandı. Ömer Lütfi Derneği, bir kez daha Bulgaristan'da Türk kültürünü yaşatan en büyük kurumlardan biri olduğunu kanıtladı.
Konserde konuklar arasında T. C. Filibe Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Halit İslam Tarı, Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Teşkilatı Başkanı Resmi Murad, HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatı Latif Rasim, HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Başkanı Ersin Ömer, sivil toplum kuruluşları temsilcileri hazır bulundular.
Konserde Yüksel Esen ve Sebahat Necib'in yönetmenliğindeki Kırcaali Folklor Ekibi, Çocuk Folklor Grubu ve Sürpriz Modern Dans Grubu sahne aldı. Folklor ekiplerinin bayrama özel hazırladıkları danslar yer aldı.
Kırcaali Folklor Ekibi'nde yer alan kızlar yepyeni kostümleriyle Rumeli halk oyunuyla seyircinin beğenisini kazandı. Çocuk Grubu da bir Rumeli halkoyunu tanıttı. Ayrıca Sürpriz Modern Dans Grubu'ndaki kızlar da renkli kıyafetlerle muhteşem iki modern dans gösterisi sundular.
Müzik yönetmeni Ayhan Işık’ın yetiştirdiği solistler Bade Ahmed, İlayda Şevked, Çınar Samet, Pınar Çekiç ve Aysun Ahmed Kırcaalileri söyledikleri şarkılar ile coşturdu.
Konserde sahne alan tüm folklor ve ses sanatçılarının hep birlikte Hayat Bayram Olsa şarkısını söylemeleriyle sona erdi.
Konser için Ömer Lütfi Derneği'ne T. C. Filibe Başkonsolosluğu, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Koşukavak Belediye Başkanı Sebihan Mehmed, Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazim tarafından çiçek sunuldu.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER