Kırcaali’de Noel ağacının ışıkları törenle yakıldıÇarşamba, 07 Aralık 2022

Kırcaali’de Noel ağacının ışıkları törenle yakıldı

Dün gece Noel ruhu Kırcaali'yi kapladı. Bu, ana aktörlerin Kırcaali'nin çocukları ve tabi ki Noel Baba’nın olduğu görkemli bir kutlama töreninde gerçekleşti. Programı doruk noktası, sadece belediyenin önündeki çimlerdeki üç köknar ağacının ışıklarının değil, aynı zamanda Noel ve Yılbaşı dekorasyonunun bir parçası olan çok renkli parlak harflerle "Kırcaali" yazısının yanı sıra Kırcaali Meleği olarak adlandırılan ışık enstalasyonunun ışıklarının yakılmasıydı.

Bundan önce Kırcaali’deki Birleşik Çocuk Kompleksi’nin çatısı altındaki Do Re Mi Çocuk Vokal Grubu,  Tiyatro Stüdyosu ve Modern ve Spor Dansları Okulu'ndan çocuklar, sundukları şenlikli programda Noel temalı şarkılar, danslar ve oyunculuk performanslarıyla izleyicilere keyifli, neşeli anlar yaşattılar. Çocuklar, programın sonunda Noel Baba'yı yanlarına davet ettiler ve Noel Baba onların ricalarına kulak vererek gerçekten de Pamuk Prensesi’yle geldi.

İyi yaşlı adam çocuklara, sevdiklerini hayal ederek, çok yumuşak bir sesle "Seni seviyorum!" diye fısıldayıp fısıldayamayacaklarını sordu. Elbette yapabilirlerdi ve yaptılar ve sihirli kelimelerin sonraki her söylenişinde onlar, kulağa daha yüksek ve daha yüksek bir sesle geldiler, böylece insanlığa verilen yüce bir armağan ve değer olarak insanlar arasında güçlü bir sevgi mesajı haline geldiler.

Yetenekli çocukları başarılı performanslarından dolayı tebrik eden Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Aziz, bu yıl belediye ile tiyatro arasında kalan şenlik alanının her köşesinin kendi mesajlarını taşıdığını açıkladı. Belediye Başkanı, “Bu yıl Kırcaali Meleği barış mesajı veriyor” diye kaydetti ve ilk olarak Covid-19 pandemisi sırasında dikilen büyük ışıklı heykelin, sağlık görevlilerinin 24 saat çalışmasıyla dayanışma mesajı taşıdığını hatırlattı.

Dr. Müh. Aziz, “Noel Pazarı’nda Kırcaali’den Ewing Sarkomu hastası Gabi'nin tedavisi için para toplanacak, çünkü ailesi yurt dışında tedavisi için gerekli para miktarını karşılayamaz durumdadır. Parlayan harflerle yazılı yazı ise vandalizme ve saldırganlığa karşı bir mesajdır” dedi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER