Kırcaali'de partiler, Bölge Seçim Komisyonu üyeleri hakkında anlaştıPazartesi, 30 Ocak 2017

Kırcaali'de partiler, Bölge Seçim Komisyonu üyeleri hakkında anlaştı 43.Halk Meclisi'nde temsil edilen parti ve koalisyonlar, 26 Mart 2017 tarihinde genel seçimlerin organize edilmesi üzere Kırcaali Bölge Seçim Komisyonu'nun (RİK) üyeleri hakkında anlaştı. RİK Başkanı Bulgaristan'ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) partisinden Antoaneta Yurukova, RİK Sekreteri Hak ve Özgürlükler Hareketi'nden (HÖH) Necatin Salim, RİK Başkan Yardımcıları ise Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) Sol Bulgaristan Koalisyonu'ndan Veliçka Georgieva ve Bulgaristan Dirilişi İçin Alternatif (ABV) Koalisyonundan Stefan Angelov olacak.

9 Nolu Kırcaali Seçim Bölgesinde RİK'in 13 üyesi olacak. GERB'in 4, BSP ve HÖH'ün 2'şer ve Reformcu Blok, Vatanseverler Cephesi, Ataka, ABV ve Sansürsüz Bulgaristan koalisyonlarının 1'er temsilcisi olacak.

Seçim Yasası'nın 60.maddesinin 1.fıkrası gereğince Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev'in 59 sayılı kararnamesi üzerine Kırcaali Valisi İliya İliev'in çağrısıyla Kırcaali Valiliği'nde yapılan istişare toplantısına GERB, BSP Sol Bulgaristan, HÖH, Reformcu Blok, Vatanseverler Cephesi-NFSB ve VMRO, Ataka, ABV ve Sansürsüz Bulgaristan koalisyonlarının temsilcileri yer aldı. Her bir siyasi güç RİK'in teşekkülünün oluşturulması üzere asıl ve yedek üyelerin seçimine ilişkin yazılı öneriler sundu. İstişare toplantısından protokolle alınan sonuçlar Merkez Seçim Komisyonu'na gönderilecek. Kırcaali Bölge Seçim Komisyonu üyelerinin 1 Şubat'tan önce atanması bekleniyor.


DİĞER HABERLER