Kırcaali’de Paskalya ve Ramazan Bayramı için yeni bayram köşesi yapıldıÇarşamba, 28 Nisan 2021

Kırcaali’de Paskalya ve Ramazan Bayramı için yeni bayram köşesi yapıldıKırcaali Belediyesi binasının önündeki yeşil alana Paskalya ve Ramazan Bayramı için ışıklı dekorasyon yapıldı. Kurulan özel bayram köşesinde, biri rengarenk yumurtalı, diğeri renkli şekerler içeren iki büyük sepet ve ışıklı bir yazıt vatandaşları tebrik etmekte.

Bu güzel girişim Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis'e ait. Parlayan renkli yumurtalar, 2 Mayıs'ta başlayacak Hristiyanların Paskalya bayramı ve parlayan şekerler ise 13 Mayıs'ta başlayan Müslümanların Ramazan Bayramı ile ilişkilendiriliyor. Önümüzdeki tatiller vesilesiyle belediye binası ve Şehir Bahçesi önünde ücretsiz internet sağlanarak, vatandaşların yurtdışındaki akrabalarına internet üzerinden de olsa hasret gidermeleri için öngörülmüştür.

Yapılan bu güzel girişim ile ilgili Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, "Onlarca yıldır, farklı dinlere sahip Kırcaali halkı, komşu, arkadaş, meslektaş olarak hafta içi ve tatillerde her gün anlayış ve paylaşımda barış içinde bir arada yaşamaktalar. İki dini bayramın ortak bayram köşesi, yerel halkın hoşgörüsünün ve birbirinin geleneklerine saygının bir işaretidir. Bugün, hepimizin daha iyi bir hayat yaşayabilmesi için inancımızı her zamankinden daha fazla muhafaza etmemiz, kalbimizde çoğaltmamız, başkalarının ihtiyaçlarına daha duyarlı olmamız, merhametli ve şefkatli olmamız gerekiyor" dedi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER