Kırcaali'de sivil savunma seferberliği ve afetlerden korunma konulu eğitim semineri düzenlendiCuma, 30 Mart 2012

Kırcaali'de sivil savunma seferberliği ve afetlerden korunma konulu eğitim semineri düzenlendiBugün Kırcaali Biznesininkübatör salonunda ülkede ilk kez Kırcaali Belediyesinde sivil savunma seferberliği, afet ve acil durumlarda korunma konuları üzerine eğitim semineri yapıldı.

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis katılımcıları selamlayarak, seminerin açılışını yaptı. Seminere Belediye Başkanlığı yönetimi, Güvenlik ve Kriz Kontrolleri Kent Konseyi üyeleri, Belediye Doğal Afetler Koordinasyon Merkezi üyeleri, Belediye kuruluşların temsilcileri katıldılar.

Savunma Bakanlığından İvan Karabaşev, "Ülkedeki Savunma Seferberliği ile İlgili Güncel Sorular" başlıklı bir sunum yaptı. Kırcaali Belediyesi Kriz ve Savunma Seferberliği Yönetim Merkezi Başkanı Dimitır Razkalinski, afet ve acil durumlada sivil savunma palanının uygulanmasıyla ilgili bilgi verdi.

Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma İl Başkanı Komiser Todor Hristov, afet ve acil durumlarda hareket planında öngörülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Eğitim seminerinin amacı, katılımcıların sivil savunma seferberliği ile afet ve acil durumlarda yapılacak çalışmalar konusunda yetkilileri bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.


DİĞER HABERLER