Kırcaali'de üç gün rock, tiyatro ve bira festivali yapılacakCuma, 22 Haziran 2012

Kırcaali'de üç gün rock, tiyatro ve bira festivali yapılacak Kırcaali Dimitır Dimov Drama ve Kukla Tiyatrosu Müdürü Plamen Panev gazetecilere 28,29 ve 30 Haziran tarihlerinde şehir parkında eski Georgi Dimitrov Anıtı yanına kurulan yaz sahnesinde July Morning Fest /Temmuz Sabahı Festivali/ başlığı altında bir müzik şenliği organize edeceklerini bildirdi. Etkinlik kapsamında Rock'n Roll müziği ve tiyatro gösterileri ile bira festivali düzenlenecek. July Morning Fest fikri Panev'e aittir ve bu türden bir festival Kırcaali'de ilk defa yapılacaktır.

1 Temmuz sabahında üç rock grubu sahne alacak. Olden Beat ve yeni kurulan Kef Band Kırcaalili rock gruplarıdır, bir tane de konuk rock grubu festivalde yer alacak. Kırcaali'de açık havada Beatles, Rolling Stones ve Elvis Presley'nin şarkıları söylenecek.

28 ve 29 Haziran günlerinde ise bir DJ tiyatro yanındaki sahnede başlıca 60 ve 70'li yıllardan rock parçaları çalacak.

Aynı zamanda iki ünlü bira üreticilerinin katılımıyla bira festivali de yapılacak.

July Morning Fest sırasında Dimitır Dimov Drama ve Kukla Tiyatrosunun 2011-2012 sezonu da sona erecek. Geçen sezon başarılı Bulgar oyuncu Kamen Donev'in tek kişilik tiyatro oyunu "İzvınredni Situatsii" /Sıra Dışı Durumlar'ın/ temsili ve minikler için Kırcaali tiyatrosunun kukla grubunun sunacağı Detskoto Utro /Çocuk Sabahı/ adlı şov gösterisi ile kapatılacak.

Plamen Panev, Kırcaali'nin Amerika Birleşik Devletlerinde düzenlenen efsanevî Woodstock Festivaline benzer büyük bir müzik festivalinin girişimcisi olabileceğini düşünüyor. Kırcaali tiyatrosunun müdürü bunun 2013 yılında 2. July Morning Fest sırasında Perperikon kalesinin eteklerinde toplanacak yüzlerce ve binlerce kişinin kaliteli müzik, şiir, tiyatro, özgür ruh ve aşk atmosferi içine girdiklerinde mümkün olacağını ileri sürdü.


DİĞER HABERLER