Kırcaali’de Yaz Kur'ân Kurslarına Hazırlık Semineri DüzenlediSalı, 06 Haziran 2023

Kırcaali’de Yaz Kur'ân Kurslarına Hazırlık Semineri Düzenledi

Bulgaristan Müslümanlar Diyaneti Başmüftülüğü İrşad Dairesi Kırcaali Bölge Müftülüğü’nün ev sahipliğinde Yaz Kur'ân Kurslarına Hazırlık semineri düzenledi.

Seminere Kırcaali ve Filibe bölgesinden imam ve Kur'ân kursu öğreticileri katıldı. Bölge Müftülüğü konferans salonunda gerçekleşen program çok verimli geçti.

Program Kırcaali'ye bağlı Ostrovitsa köyü imamı İbrahim Kadir'in Kur'ân tilavetiyle başladı. Sonrasında sırasıyla, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi ve ardından Başmüftü Yardımcısı Ahmed Hasan selamlama konuşması yaptılar.

Daha sonra seminer kısmı başladı. İlk oturumu Sofya Yüksek İslâm Enstitüsü Rektör Yardımcısı Aydın Ömerov yaptı. Peygamber efendimizin (sav) hayatından, sünnetinden örneklerle Kur'ân kurslarında nasıl daha verimli olunabilir, bunun yollarından bahsetti. 

Kisa bir moladan sonra, ikinci oturum yapıldı. Burada konuşmacı Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Fatih Bice idi. Hocamız Kur'ân kurslarının icrasında takib edilmesi gereken yöntemleri, egitim metotlarını ele aldilar, çok değerli bilgiler sundular.

Üçüncü oturumu da Başmüftülük İrşad Dairesi Uzmanı ve Bulgaristan Kur'ân kursları genel koordinatörü Bahri İzzet gerçekleştirdiler, böylece seminer sona erdi.

Seminere katılan tüm katılımcılara ve misafirlere yemek ikram edildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER