Kırcaali'de "Yıldızım Sensin" ses yarışmasına ön elemeler yapıldıPerşembe, 19 Mayıs 2011

Kırcaali'de Dün Kırcaali "Ömer Lütfi" Kültür Derneğinde, TRT 1'de Haziran ayında başlayacak "Yıldızım Sensin" adlı ses yarışması programına elemeler yapıldı. Ülkenin çeşitli bölgelerinden gelen yıldız adayları kameralar önünde her hangi bir yetenek gösterip, yarışmaya katılma şansını değerlendirdiler. Çekimi "Sinerjifilm" Şirketinden bir ekip, programın yönetmeni Erdal Demirci'nin yardımcısı Ahmet Bayındır ve uygulayıcı yapımcı Tuğba Atam gerçekleştirdiler.
Onlar 13 hafta boyunca, Cumartesi ve Pazar akşamları canlı olarak yayınlanacak "Yıldızım Sensin" programında Türkiye ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı yurt dışından elemelere katılan 16 yarışmacı seçileceğini bildirdiler. Bulgaristan'da sadece Kırcaali'de eleme yapan ekibin, daha sonra Yunanistan Gümülcine, Üsküp, Saraybosna, Romanya-Köstence ve Azerbaycan'a da gelecek yıldız aramaya gideceği anlaşıldı.
"Ömer Lütfi" Kültür Derneğinin "Kadriye Latifova" Çocuk Folklor Ekibinde yer alan küçük yetenekler de yönetmenleri Yüksel Esen'in teşvikiyle yarışmaya katıldılar. Onlardan bir yıldır ekipte bulunan 9 yaşındaki Duygu Nurikan Ali "Altın Yüzüğüm Var Benim" türküsüyle ses yeteneğini gösterdi. Küçük kız, altı yaşından beri şarkı söylüyor. Eski türküleri internette bulduğunu paylaştı. Dernekte ses yeteneğini geliştirmesine en çok anneannesinin desteklediğini belirtti.
14 yaşındaki Mert Hüseyin de Emrah'ın söylediği "Sensiz Ben Nefes Alamam" şarkısıyla yarışmaya katıldı. O, "Bu şarkıyı seçtim, çünkü o benim ilk söylediğim şarkı ve onu en iyi okuduğuma inanıyorum. Başaracağıma kendime güveniyorum, ama tabii ki, bunu başkaları karar verecek" dedi. Mert'e destek vermeye gelen babası Orhan Hüseyin oğlunun müzik alanında gelişmesi için elinden geleni yapacağını paylaştı. Mert'in dedesi Mehmed Hüseyin'in de çok güzel sese sahip olduğunu, fakat anne babasından destek görmediği için kendini realize edemediğini söyledi. Hatta Bulgaristan Ulusal Radyosuna türkü kâğıdı yapmaya davet edildiği anlaşıldı. Mert'in babası "Oğlumuz başarı gösterdikçe, bizler onunla gurur duyuyoruz" dedi. O, tüm velilerin yetenekli çocukları sonuna kadar desteklemeleri gerektiğini düşünüyor.
Son zamanda yıldızı parlayan 9 yaşındaki Emre Ahmed de çok sevdiği Hakan Altuğ'dan "Telefonun Başında" şarkısını okudu. O, İsmail YK'nın, Sinan Özen'in, İbrahim Tatlıses'in şarkılarını çok beğeniyor. Dernek adına üç yıldır sahneye çıkıyor.
O, geçen yıl da SHOW TV'nin "Yetenek Sizsiniz" yarışma programında yer almak üzere İstanbul "Taksim" Otelde yapılan ön elemelerine katılmıştı.
2 yıldır "Kadriye Latifova" grubunda yer alan 10 yaşındaki Cansel Süleyman da bugün ilk defa ses yeteneğini "Yüksek Yüksek Tepelere" türküsüyle gösterdi.
Mestanlı "Zeybekler" Türk Folklor Grubundan başlarında yönetmenleri Metin Hasan olmak üzere Mestanlı ve yöresinden beş çocuk yarışmaya katıldılar. 7 yaşındaki Zehra Hüseyin "Zilli de maşa darbuka" türküsünü opera tarzında söyledi. Genelde Rumeli türküleri okuyan Ahmed Mustafa da "Kırcaali ile Arda Arası"nı söyledi ve de Hz. Muhammed'e adanmış bir ilahi okudu. Ayrıca Ahmed arkadaşı Esin Aliosman ile "Ayva Çiçek Açmış" türküsünü seslendirdiler.
15 yaşındaki Mehmed üç yıldır illüzyonla ilgileniyor. O, asistanı Ebru'nun yardımıyla kaşık, yüzük, iskambil kartı kullanarak illüzyon gösterisi yaptı.Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER