Kırcaali'deki 23 Nisan konserine büyük ilgiSalı, 24 Nisan 2012

Kırcaali'deki 23 Nisan konserine büyük ilgi23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Ömer Lütfi Kültür Derneği tarafından Kırcaali Kültür Evi'nde 23 Nisan Pazartesi günü akşamı bir etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe T.C. Filibe Başkonsolosu Ramis Şen ve Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis'in yanı sıra 400'den fazla Kırcaali'li iştirak etti.

Öğrencilerin şarkılar ve şiirler okuduğu, halkoyunları gösterileri sunduğu etkinliğe Edirne'den Kırcasalih Atatürk İlköğretim Okulu halkoyunları ekibi de katıldı.

Kırcaali'de düzenlenen etkinlikte ayrıca, Türk Kültür ve Sanat Derneği ve Kırcaali Haber Gazetesi tarafından düzenlenen Türkçe kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Başkonsolos Ramis Şen ve Belediye Baskanı Hasan Azis tarafından verilmiş, katılan çocuklara Türkçe hikâye kitapları dağıtılmıştır.

Filibe'deki Atatürk Kütüphanesi de 23 Nisan Çocuk Bayramı münasebetiyle 20 çocuğun katıldığı bir etkinlik düzenledi.

T.C. Filibe Başkonsolosluğunun desteği ile 23 Nisan münasebetiyle Edirne'de düzenlenen kutlamalara Filibe'den ‘‘Kiril ve Metodiy'' okulundan öğrenciler, Tekirdağ'da düzenlenen kutlamalara ise Madan'a bağlı Vırbina Köyü okulundan öğrenciler katılmış ve Türk arkadaşlarıyla birlikte 23 Nisan Çocuk Bayramını Türkiye'de kutlamıştır.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER