Kırcaali'deki Birleşik Çocuk Kompleksinin bahçesini renkli çocuk resimleri süslediCuma, 26 Haziran 2020

Kırcaali'deki Birleşik Çocuk Kompleksinin bahçesini renkli çocuk resimleri süsledi Kırcaali'deki Birleşik Çocuk Kompleksi'nin (ODK) bahçesinde düzenlenen törenle yetenekli çocukların, 5. Benim Gözlerimden Gelecek Kırcaali Çocuk Resim İl Yarışması ve Cimi lakabıyla bilinen ünlü Kırcaalili ressam Cemal Emurlov'un anısına ithafen düzenlenen Rodop Boyaları Çocuk Resim Kırcaali İl Yarışması'na katıldıkları eserlerden oluşan resim sergisinin açılışı yapıldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle sergilerin açılışı ve ödül töreni birkaç kez ertelenmişti, ancak dün ödül kazanan öğrenciler, velileri ve öğretmenlerinin katılımıyla düzenlenen tören ODK'nın bahçesinde açık havada gerçekleşti.

Törene katılan resmi konuklar arasında Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Veselina Tihomirova, Kırcaali Bölge Eğitim Müdürü Grozdan Kolev, Cemal Emurlov'un ailesi ve Global Net Consult Şirketi Sahibi Lazar Popov yer aldılar.

5. Benim Gözlerimden Gelecek Kırcaali Çocuk Resim İl Yarışması'nda ilde bulunan 23 okul, anaokulu ve çocuk kompleksinden gönderilen 310 eser yarıştı. Yarışma, Kırcaali ODK ve ödül kazanan öğrencilere ödüller sağlayan Global Net Consult Şirketi tarafından organize edildi. Törende 3 özel ödül, 21 adet 1'incilik, 2'incilik ve 3'üncülük ödülü ve üç yaş grubunda teşvik edici ödüller verildi.

Rodop Boyaları Çocuk Resim Kırcaali İl Yarışması, Kırcaali Belediyesi, Kırcaali Bölge Eğitim Müdürlüğü, ODK ve Kırcaali Vladimir Dimitrov-Maystora Lisesi tarafından organize edildi. Elektronik ortamda uzaktan eğitim uygulaması sırasında düzenlenen yarışmada ilde bulunan 8 okul ve resim okulunda okuyan genç yeteneklerin çizdiği 58 resim yarıştı. Resimler, ressamlar Penka Atanasova ve Hari Atanasov ve Cemal Emurlov'un kızı Desislava Emiliyanova'nın yer aldığı bir jüri tarafından değerlendirildi.

Yarışmanın ödül töreninde Kırcaali Belediye Başkanlığı Ödülü, Cemal Emurlov'un ailesinin verdiği ödül, Kırcaali Bölge Eğitim Müdürlüğü Ödülü, Kırcaali Dar Sanat Galerisi tarafından verilen iki ödül, ODK Ödülü, Kırcaali Vladimir Dimitrov-Maystora Lisesi Ödülü ve Kırcaali Belediyesi tarafından sağlanan üç yaş grubunda 8 adet 1'incilik, 2'incilik ve 3'üncülük ödülü verildi.


DİĞER HABERLER