Kırcaali’deki yenilenen Zdravets Anaokulu, yeniden hizmete açıldıCuma, 28 Ekim 2022

Kırcaali’deki yenilenen Zdravets Anaokulu, yeniden hizmete açıldı

25 Ekim’de Kırcaali’nin Gledka semtinde bulunan yeni mobilyalarla donatılan ve tamamen yenilenen Zdravets Anaokulu kısa bir törenle yeniden hizmete açıldı. Kırcaali Belediyesi İnsani Yardım Faaliyetleri Müdürü Şirin Süleyman, kıdemli uzmanlar Veneta Bosnyaşka ve Nermin Mehmet, Zdravets Anaokulu Kamu Konseyi Başkanı Bayram Hüseyin ve mobilya yenileme projesini uygulayan Sigmond Bulgaria Şirketi Müdürü Veselin Kınev, çocuk eğitim kurumu yönetiminin, ekibinin ve çocukların sevincini ve memnuniyetini paylaşmak üzere törende hazır bulundular.

Kınev, Şirin Süleyman ve anaokulu müdürü Mariya Pevetsova, açılış kurdelesini kestiler. 40,713 leva tutarındaki bağış, anaokulunda eğitim gören 138 çocuğun tamamı için yeni yataklar, yeni küçük masa ve sandalyeler, dolaplar ve çocukların güvenliği için çok önemli bir şey olan radyatörler için koruyuculardan ibarettir.

Zdravets Anaokulu öğrencileri, kısa bir müzik programı sundular. Sahnede şarkı söyleyen ve dans eden minikler, sergiledikleri performanslarıyla kendilerini izleyen anne baba, nine ve dedelerinden bol bol alkış aldılar.

Törenin açılış konuşmasını yapan anaokulu müdürü Pevetsova, “Çocukların en iyisini hak ettiğine ve en iyisinin, modern, sağlıklı ve güvenli bir ortamda hep birlikte onların mutlu bugünlerini ve geleceklerini inşa etmek olduğuna inanıyorum” dedi. Müdür, Veselin Kınev'e anaokulun yeni mobilya ve ekipmanlarla donatılmasına yaptığı büyük katkılardan dolayı, anaokulunun tüm ekibine ve binanın modernizasyonu ve anaokulunun tefriş edilmesine aktif olarak katılan velilerin özverisi için şükranlarını dile getirdi.

Projenin uygulanmasına yardımcı olan anaokulu müdürüne teşekkür eden Kınev, “Zdravets Anaokulu’na yardım edebildiğimiz için mutluyum ve içtenlikle bu doğrultuda devam edeceğimizi umuyorum. Çocuklar için yeni yataklar, yeni masalar, radyatör koruyucuları gibi anaokulun yeni donanıma sahip olmasına seviniyorum. Bu projede yer alan herkese teşekkür ederim, yani Sayın Pevetsova’ya, ebeveynlere, çünkü onlar olmasaydı, ekipmanla dolu kamyonları nasıl boşaltırdık bilmiyorum” dedi.

Kınev, daha sonra ise gazetecilere yaptığı açıklamada, “Dünyadaki 100 Sigmond şirketi arasında Kırcaali'de sosyal hizmet ve çocuk eğitim kurumlarına yönelik "Crown" projelerini kazanan tek şirket olduğumuz için gurur duyuyorum. Umarım bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ederiz” diye kaydetti.

Şirin Süleyman, törende yaptığı selamlama konuşmasında çocukların bir ebeveynin ve bir toplumun sahip olabileceği en değerli şey olduğuna dikkat çekti. İnsani Yardım Faaliyetleri Müdürü, “Sayın Kınev ve Sayın Pevetsova’nın girişimleri ve fırsat arayışları sayesinde yeni mobilyaların bugün bir gerçek olduğu için mutluyuz” dedi. Şirin Süleyman, ayrıca Zdravets Anaokulu’nun Kırcaali'deki eğitim kurumlarının modernizasyonuna yönelik yeni başvuru prosedürü açılan tedbire dahil olan iki anaokulundan biri olduğu müjdesini de duyurdu. İnsani Yardım Faaliyetleri Müdürü, “Umarım gelecek yıl bu zamanlarda tamamen yenilenmiş bir anaokulumuz olur. Şahsım ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis adına teşekkür ederim” dedi.

Törenden sonra Şirin Süleyman ve ekibi anaokulundaki her gruptaki çocuklara oyuncak dağıttılar.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER