Kırcaali'den Gürültülü Komşular takımı, Mleçino futbol turnuvasını kazandıPazartesi, 23 Temmuz 2018

Kırcaali'den Gürültülü Komşular takımı, Mleçino futbol turnuvasını kazandı Ardino'nun (Eğridere) Mleçino (Sütkesiği) köyünde geleneksel olarak düzenlenen küçük kalelerde futbol turnuvasını Hristo Nikolov'un kaptanlığındaki Kırcaali'den Gürültülü Komşular takımı kazandı. Final karşılaşmada il merkezinden yetenekli futbolcular, geçen yılki turnuva birincisi olan Borislav Golemanov'un kaptanı olan Kirkovo (Kızılağaç) Benkovski (Killi) Köyü Vırbitsa takımına zor bir mücadele ile 5:3'lük skorla galip geldi. Oynanan maçta Gürültülü Komşular takımından Hristo Nikolov dört gol, eski Arda takımının oyuncusu Dimitrios Nikolov ise bir gol attı.

Finalden önce Gürültülü Komşular takımı, Kırcaali'nin Kobilyane (Maşkılı) köyünün ikinci futbol takımına 7:1'lik skorla galip geldi. Takım, daha sonra Kırcaali'nin Prileptsi (Salifler) köyü takımını da 3:0'lık skorla yendi. Turnuvanın üçüncüsü Kobilyane köyünün birinci takımı oldu.

Dereceye giren takımlar, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı Müh. İzzet Şaban ve Mleçino Köyü Muhtarı Gülistan Sadula tarafından sunulan kupa, takdir belgesi ve para ile ödüllendirildi.

Turnuvanın gol ustası ve en iyi futbolcusu ödülü, yedi gole imza atan Vırbitsa takımının kaptanı Valyo Draganov'a verildi. En güzel gol ödülünü ise Dimitrios Nikolov kazandı.

Final karşılaşmadan sonra Gürültülü Komşular takımı kaptanı Hristo Nikolov, "Mleçino Kupası'nı kazandığımızdan dolayı mutluyuz. Sportif bir turnuva oldu. Tüm takımlar eşitti, fakat sonuçta en iyi takım hakkıyla kupayı kazandı" diye kaydetti.

Turnuvaya dokuz takım katıldı. Maçların her biri, on beşer dakikalık iki yarıda oynandı.


DİĞER HABERLER