Kırcaali Ekonomi Meslek Lisesinden öğrenciler, Avrupa Parlamentosu'nu ziyaret ettiCuma, 24 Haziran 2022

Kırcaali Ekonomi Meslek Lisesinden öğrenciler, Avrupa Parlamentosu'nu ziyaret etti

Kırcaali’deki Aleko Konstantinov Ekonomi Meslek Lisesi öğrencileri olan Avrupa Birliği (AB) Parlamentosunun genç elçileri, kıdemli elçiler Filiz Mustafa, Plamena Dülgerova ve Valentina Rayçeva ile birlikte Avrupa Parlamentosu Milletvekili ve Avrupa’yı Yenile Partisi Eş Başkanı İlhan Küçük ’ün daveti üzerine Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu'nu ziyaret ettiler. Ziyaretin gerçekleşmesine Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis yardımcı oldu.

Liselilerin iki günlük Brüksel ziyareti pek çok heyecan verici anlarla doluydu. Öğrencilerin zengin bir kültürel programı vardı. Brüksel'in en ünlü turistik yerlerini ziyaret eden genç elçiler Atomium ve Grand Place'den son derece etkilendiler. Ancak kuşkusuz en çok bütün gün geçirdikleri Avrupa Parlamentosu ziyareti sırasında heyecanlıydılar. Orada İlhan Küçük ve ekibi tarafından karşılandılar. Parlamento'yu gezdikten sonra İlhan Küçük Genel Kurul salonunda öğrencilere Avrupa Parlamentosu'nun işlevleri ve çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Daha sonra AP Milletvekili, genç elçilerin yasama süreci, gençlik programları ve Avrupa Birliği'nin ayrı politikalarına ilişkin güncel konularla ilgili sayısız sorularını yanıtladı.

Küçük, AB’nin son yıllarda finansal, tıbbi, sosyal ve eğitimsel destek sağlamadaki büyük rolünü vurguladı. Görüşme sırasında gençler, AB’nin gelecekteki perspektiflerine ilişkin vizyonlarını paylaştılar. Duygusal tartışmanın sonunda İlhan Küçük, öğrencilere dil öğrenmeye, kendilerini yetiştirmeyi bırakmamaya, kendilerine inanmaya ve cesaretle hayallerinin peşinden gitmeleri çağrısında bulundu. Öğleden sonra Brüksel’deki Avrupa Tarihi Evi'ne bir ziyaret yapıldı, ardından genç elçilere Avrupa Parlamentosu binasının önünde Euroschool Programı’na katılımlarından dolayı sertifikaları verildi.

Öğrenciler Brüksel'den duygu dolu döndüler. Genç elçiler, “Her genç Avrupalı ‘ya bunu deneyimleme fırsatı diliyoruz!" diye ifade ettiler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER