Kırcaalili Nayme Kaşmer, Bursa'daki başarılı iş kadınlarından biriPerşembe, 28 Kasım 2013

Kırcaalili Nayme Kaşmer, Bursa'daki başarılı iş kadınlarından biri Kırcaalili Nayme Kaşmer, Bursa'daki en aktif iş kadınlarından biri. O, saygınlık kazanan Rumeli Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (RUMELİSİAD) aktif üyelerinden.

150'nin üzerinde üyesi olan derneğin yönetim kurulu üyelerinin çoğu Bulgaristan göçmenidir. Girişimciliğin yanı sıra, Nayme Kaşmer sporla da uğraşıyor. Bursa'ya yakın Türkiye'nin en gözde kış sporları merkezi Uludağ'da yerel çocukları biyatlon yarışlarına hazırlıyor. Özel davetlere sık sık Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte katılıyor.

Nayme Kaşmer'in eşi, gurur duyduğumuz ünlü Kırcaalili futbolcu Mümün Kaşmerov. Kaşmerov, Levski ve Beroe futbol takımlarında oynadı ve milli şampiyon oldu.
Fakat başarılı iş kadını onun gölgesinde kalmıyor.

Nayme Kaşmer, Kırcaali doğumlu. Hristo Botev Yabancı Diller Lisesi mezunudur. Ayrıca Sofya Kimya Teknolojileri Enstitüsü mezunudur. Kimya endüstrisi, inşaat ve tekstil alanlarında emek vermiştir. Şu anda eşiyle birlikte kurdukları Kaşmer İnşaat şirketinin faaliyetini yönetiyorlar. Bursa'da arsalar satın alıp konutlar inşa ediyorlar.

Oğulları Sofya'da diş hekimliği yapıyor, kızları ise mimardır.


DİĞER HABERLER