Kırcaalili öğrenciler, Edirne'nin tarihi ve kültürel yerlerini gezdiPerşembe, 26 Temmuz 2018

Kırcaalili öğrenciler, Edirne'nin tarihi ve kültürel yerlerini gezdi Kırcaalili öğrenciler, üç günlük Edirne gezisinden döndüler. Edirne'de son derece duygusal anlar yaşayan öğrenciler, ziyaret sırasında şehrin tarihi ve kültürel yerlerini keşfetme fırsatı buldular.

Ziyaret edilen yerler arasında Edirne Büyük Sinagogu, Selimiye Camii, Edirne Sarayı, Adalet Kasrı, Aziz Konstantin ve Elena Bulgar Ortodoks Kilisesi, Karaağaç semti, Trakya Üniversitesi, tarihi ve kültürel bir yere dönüştürülen Eski Tren Garı ve göçmenlerin yolculuk yaptığı uluslararası tren bulunuyor. Kırcaali grubu ayrıca üç yüksek sütundan oluşan Lozan Anıtı'nı, üzerinde barışın sembolü olan ağzında zeytin dalı taşıyan beyaz güvercin bulunduğu Barış Anıtı'nı, hastaların su sesi, güzel koku ve müzikle tedavi edildiği Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi'ni de ziyaret etti. Bununla birlikte grup, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan ile görüşme gerçekleştirdi.

Kırcaalili öğrencilerin Edirne gezisi, Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın çabaları sayesinde gerçekleşti.


DİĞER HABERLER