Kırcaalili sporcular Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası'nda üç bronz madalya kazandıSalı, 14 Mayıs 2024

Kırcaalili sporcular  Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası'nda üç bronz madalya kazandı

"Rodopi" Duyusal Engelliler Spor ve Turizm Kulübü 02.05.24 - 12.05.24 tarihleri arasında Bratislava'da düzenlenen 33. Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasından döndü. Yarışmaya Emiliya Stoyanova, Margarita Dabeva, Rosen Sedefçev ve Alpay İbram olmak üzere dördü engelli altı sporcu katıldı.

15 yaş grubu kızlarda Münever  Hanci ve Simona Jeleva yarıştı.

Bilek güreşinde Kırcaalili yarışmacılar toplam üç bronz madalya kazandılar.

Görme engelli Emilia Stoyanova ve Margarita Dabeva ile alt ekstremite engelli Alpay İbryam, Avrupa Şampiyonası'nda bronz madalya kazandılar.

Diğer yarışmacılar da iyi performans göstererek Rosen Sedefçev 6., Münever Hanci 7. ve Simona Jeleva 5. sırada yer aldı.

"Rodopi" Duyusal Engelliler Spor ve Turizm Kulübü, Avrupa Şampiyonasına katılabilmeleri için Kırcaali Belediyesinin zamanında sağladığı destekten dolayı Belediye Başkanı Erol Mümün'e teşekkürlerini ifade ettiler.

Gürcistan ve Ukrayna takımları Avrupa Şampiyonalarında en çok madalya kazanan takımlar oldu. Sporcular devlete bağlı oldukları için orada hazırlık çok ciddi.

"Rodopi" Duyusal Engelliler Spor ve Turizm Kulübü Başkanı ve Bilek güreş takımının antrenörü Emiliya Stoyanova, “ Hazırlık kalitesi açısından onlarla kıyaslanamayız ama yine de iyi iş çıkardık ve eve madalyalarla döndük,” diyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER