Kırcaalili vekil Dimço Mihalevski hayatını kaybettiSalı, 18 Şubat 2014

Kırcaalili vekil Dimço Mihalevski hayatını kaybetti Bugün Kırcaali doğumlu Bulgaristan İçin Koalisyon Burgaz Milletvekili Dimço Mihalevski hayatını kaybettiği bildirildi. Bulgaristan Sosyalist Partisi'nin (BSP) en seçkin siyasetçilerinden olan Mihalevski'nin son birkaç aydır pnömoni komplikasyonuna karşı tedavi gördüğü ve bu yılın başında tedavi için İstanbul'a gittiği paylaşıldı. Eylül ayının sonunda hastalanan milletvekilinin Meclis'te çoğunluk sağlanması amacıyla hastalığına rağmen işe geldiği hatırlatıldı.

Mihalevski'nin ölüm haberini veren Meclis Başaknı Mihail Mikov, "Bugün Smolyan (Paşmaklı) ve Burgaz bölgelerinden 41. ve 42. Halk Meclisi'ne milletvekili seçilen Dimço Mihalevski'yi kaybettik. Milletvekillerin iyilikle anacağı genç bir kişi öldü. O, her zaman siyasi fikirlerini sonuna kadar savundu, siyasi kavgalara hazırlıklı girip kazandı ve Bulgaristan toplumunun yararına çalıştı. İyi bir babaydı, Bulgaristan'ın geleceğine inanıyordu. Bu nedenle onun anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunmamızı rica ediyorum" diye konuştu.

Ölüm haberi Bulgaristan İçin Koalisyon milletvekillerinden başka, gazetecileri de ağlattı. Tüm milletvekilleri Mihalevski'nin anısına saygı gösterdiler ve Meclis bugünkü oturuma son verilmesini kararlaştırdı.

Dimço Mihalevski, 24 Ekim 1965 tarihinde Kırcaali'de dünyaya gözlerini açtı. 2000-2003 döneminde Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı görevinde bulundu. HÖH partisinin de hükümet ortağı olduğu Üçlü Koalisyon döneminde Bölgesel Kalkınma Bakan Yardımcısı'ydı. 41. ve 42. Halk Meclisi'nde Bulgaristan İçin Koalisyonu temsilen seçilen milletvekiliydi. Mevcut Parlamento'da Bölgesel Politika ve Yerel Yönetim Komisyonu Başkanı'ydı.


DİĞER HABERLER