Kırcaali'nin çocukları baharı karnavalla karşıladıCuma, 29 Mart 2019

Kırcaali'nin çocukları baharı karnavalla karşıladıKırcaali Belediyesi, Kırcaali Birleşik Çocuk Kompleksi (ODK) ve Kırcaali'nin güzel çocukları bugün Kırcaali Tiyatro ve Müzik Merkezi binası yanındaki açık sahnede gerçek bir masal karnavalı gerçekleştirdiler. Masal kahramanları, film karakterleri, prensesler, pop yıldızları, hayaletler, şirinler, örümcek adam ve hatta hareketli stadyum karnavalın odağını oluşturdu. Bu rollere Kırcaali'deki okullarda toplam 26 dördüncü sınıf öğrencileri büründüler.

Çocuklar, Bahar Prensesleri'nin önderliğinde kostümlerini gösterip moda defilesine katılarak dans edip bol bol eğlendiler. Dağıtılan bol bol gülücük ve alkışlar, çocukların neşesini artırdı, ancak bu konuda en aktif olanlar onların sınıf öğretmenleri ve dördüncü sınıf öğretmenleriydi.

Programın başında Kırcaali Belediyesi Sosyal Faaliyetler Müdürü Şirin Süleyman, kutlamayı daha çeşit ve renkli kılmaya çalışan herkese teşekkür etti. Şirin Süleyman, bahar gibi her zaman böyle güler yüzlü ve neşeli olmalarını diledi.

Yarışma niteliği taşımamasına rağmen bu yılki karnavala katılan farklı sınıflardaki öğrenciler, son derece aktif katılım sergilediler. Popüler hareketli şarkılar eşliğinde moda defilesinden başka tiyatro binası yanındaki meydandan Bulgar türküsü yükseldi ve katılımcılar, kıvrak bir Bulgar horası oynadılar.


DİĞER HABERLER