Kırcaali'nin son 10 yılın en iyi sporcusu plaj voleybolcusu Nikolay Kolev olduCumartesi, 26 Şubat 2011

Kırcaali'nin son 10 yılın en iyi sporcusu plaj voleybolcusu Nikolay Kolev oldu Dün akşam Kültür Evi'nde düzenlenen resmi törende Kırcaali Belediyesinin son 10 yılın en iyi sporcusu plaj voleybolunda gösterdiği başarılarıyla ünlü Nikolay Kolev olduğu açıklandı. Tören Kırcaalililerin yoğun ilgisi karşısında spor bayramına dönüştü.

Sıralamada "2010 Yılın En İyi Sporcusu " unvanını kazanan kano kayak sporcusu Marian Dimitrov ikinci, plaj voleybolcusu Neven Neşev ise üçüncü oldu. Kırcaali'nin en iyi sporcularına ödüllerini Belediye Başkanı Hasan Azis verdi. Törende resmi misafirler olarak Kırcaali valisi İvanka Tauşanova, Kırcaali Meclis Kurulu Başkanı Seyfi Necip, Plovdiv Üniversitesinin Kırcaali Şubesinin Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Dora Ştereva, Plovdiv Tarım Koleji Müdürü Prof. Vasko Vasilev, Kırcaali Meclis üyeleri yer aldılar.

Törenin açılışında Başkan Hasan Azis, "Bir geleneğin temelini atıyoruz. "Son On Yılın En İyi Sporcusu" unvanını hak eden sporcuyu belirleme şansına sahibiz ve onu kaybetmemeliyiz. Çünkü Kırcaaliyi dünyada ünlendiren sporculara çok şey borçlu" dedi. Başkan, önümüzdeki yıllarda sporun gelişmesi yönünde atılacak adımların büyük önem taşıdığını belirtti. Hasan Azis, "Sporculara, antrenörlere, okullarda beden eğitimi hocalarına ve eğitmenlerine genç nesillere verdikleri hizmetten dolayı en içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum" diye ifade etti. Başkanın sözlerinden Belediyenin 29 kulübü finanse edip, son 2 yılda Belediye bütçesinden spora 440 bin Leva ayrıldığı, bu yıl ise ekonomik ve mali krize rağmen, bu rakamın 268 bin Leva olduğu anlaşıldı.

Spor Bakanı Svilen Neykov'un Hasan Azis'e ve Kırcaali'nin spor faaliyetçilerine gönderdiği tebrik mektubunda "Son On Yılın En İyi Sporcusu" girişiminden duyduğu sevinç belirtiliyor. Sayın Neykov, "Sizi Kırcaali Belediyesinde sporun gelişmesi için iyi bir ortak olarak görüyorum." diye öne sürüyor. Bulgaristan Spor Toto Müdürü Damyan Damyanov da mektupla girişimi kutladı.

Vali İvanka Tauşanova konuşmasında, Kırcaali'nin spor dalında edindiği gelenekleri vurgulayarak, desteğe ihtiyaç duyduğunu öne sürdü. Valiye göre, spor davranış modeli ifade ediyor ve bu anlamda teşvik edilmesi gerekiyor.

Kırcaali Belediyesi on yıldan beri en üstün başarılara imza atmış sporcuları arasından "Yılın En İyi Sporcusu" seçip ödüllendirdi. Bu yıl ilk defa Başkan Hasan Azis'in önerisi üzere Kırcaali Belediyesi "Son On Yılın En İyi Sporcusu" girişimini gerçekleştirdi. Bunun için geçen yıl sonunda spor gazetecileri, spor kulübü başkanları ve Belediye temsilcileri tarafından Organizasyon Komitesi kuruldu ve yarışmaya katılacak toplam 6 sporcu, 11 antrenör ve 23 spor kulübü belirlendi. Oylama anket kartları ve internet üzerinden Belediye sitesinde yapıldı. Ödül için yarışan diğer sporcular kano kayak sporcusu Dimitır İvanov, jet ski sporcusu Nikolay Surkov ve ralli pilotu Palamen Staykov oldu.

Kırcaali Belediyesinin Organizasyon Komitesi 14 ayrı dalda ödül verdi. Sporcular ve antrenörler plaketleri verilirken, fotoğraf makineleri, video kameralar ve laptoplar sunuldu. Olgun sporcuların yanı sıra spor başarısı gösteren 14 ve 20 yaş grubu arasında gençler de ödül kazandılar. "En İyi Spor Gazetecisi" ödülünü duayen Todor Muhtarov aldı. Törene katılan herkese gazeteci Petır Raşkov'un kaleme aldığı Kırcaali spor tarihi ve kültürünü anlatan "Yıldızlar ve Günbatımları" adlı kitap dağıtıldı, müellif ödüllendirildi.

"On Yılın En İyi Spor Takımı" Kırcaali'nin voleybol "Arda" takımı oldu. Kulüp Başkanı Milko Bagdasarov Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis'i bu girişimden dolayı kutladı ve "Kırcaali Belediyesi gençlerin geliştirdiği sporu destekleme açısından ülkede örneklik" dedi. "On Yılın En İyi Antrenörü" olarak voleybol dalında İvan halaçev ve kano kayakta Yanko Mandadjiev gösterildi. "On Yılın En Büyük Sponsoru" olarak ise Kırcaali Belediyesi seçildi.

Kırcaali'nin son on yılda en iyi sporcularına ödül dağıtma töreninde ünlü Bulgar pop yıldızı Neli Rangelova sahne aldı, şarkılarıyla seyircilere keyifli dakikalar yaşattı. Ayrıca Kırcaaliler mola sıralarında modern bale ve dans gösterileri izlediler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER