Kırcaali'nin yeni Valisi Biser Nikolov, resmi olarak göreve başladıPazartesi, 24 Haziran 2013

Kırcaali'nin yeni Valisi Biser Nikolov, resmi olarak göreve başladı Kırcaali'nin yeni valisi Biser Nikolov bugün resmi olarak göreve başladı. O, geçen hafta sonunda Bakanlar Kurulu'nun kararıyla bu göreve atandı.

Nikolov basın toplantısında Kırcaali Valiliği'nde Bulgar Sosyalist Partisi'ne (BSP) mensup olmayan kişilerin görevden alınmayacağına dair kanaat getirerek, önceliklerden birinin etnik hoşgörünün korunmasına yönelik olacağını belirtti. Yeni Vali, "İşinde profesyonel olan her bir çalışan memurun kendini ispatlaması için imkan sağlanacak" diye vurguladı.

İki haftaya kadar Biser Nikolov'un Makas yolunun açılışı konusunda Yunanistan'dan Doğu Makedonya- Trakya Valisi Aris Yanakidis ile görüşmesi bekleniyor.

Kırcaali Valisi bölgedeki iş dünyasının temsilcileriyle görüşmeler yapmayı planlıyor. Nikolov, "Onların sorunlarına kulak verip, son yıllarda karşılaştıkları zorluklardan haberdar olmak istiyoruz" diye kaydetti. Vali, Kırcaali ilindeki 7 belediye başkanı ile de bir araya gelip halka açık görüşmeler gerçekleştirecek.

Biser Nikolov'un yardımcıları avukat Musa Yusuf ile BSP Ulusal Konseyi Üyesi Nazmi Mümün olacaklar. BSP İl Teşkilatı Başkanı ve Milletvekili Milko Bagdasarov, Vali yardımcıları hakkında Plamen Oreşarski'yi destekleyen partiler tarafından aday gösterildiklerine dikkat çekerek, onların bu göreve tek aday olduklarını da belirtti.

Yeni Kırcaali Valisi ilk olarak Halkla İlişkiler Daire Başkanı olarak Petya Teneva'yı göreve atadı. Teneva, uzun yıllar ulusal yayın yapan Trud gazetesinin ekibinde yer aldı. Daha sonra ise Momçilgrad Belediyesi'nin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü görevini yaptı.

Basın toplantısı sonrasında Nazmi Mümün yeni Vali'ye Bulgaristan'ın milli kahramanı Vasil Levski'nin portresini hediye etti.


DİĞER HABERLER