Kırcaali'nin Yeni Yeşil Sembolü "Arpezos - Kuzey" Parkı'nın Resmi Açılışı YapıldıCuma, 21 Eylül 2012

Kırcaali'nin Yeni Yeşil Sembolü Dün akşam Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, kent merkezinde kurulan ülkede en büyük park olan Kuzey Arpezos Parkı'nın açılışını yaptı.

Resmi tören için yüzlerce vatandaş parka akın etti. Açılışta Kırcaali Valisi İvanka Tauşanova, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Milletvekili Necmi Ali, projenin tasarımcıları Ganço ve Raya Bakalovlar, projeyi uygulayan Tİ Vİ Bİ Şirketi İcra Müdürü Todor Boyaciev, Kırcaali İlinden Belediye Başkanları, Meclis Başkanları, din adamları Peder Petır Garena ve Müftü Beyhan Mehmet yer aldılar.

Resmi törenden önce saat 16.00'dan itibaren parkta Kırcaali tiyatrosundan aktörlerinin sayesinde düzenlenen şova katılan minikler sevdiği kahramanlarla birlikte doyasıya eğlendiler.

Kurdele kesilmeden önce Kırcaali Birleşik Çocuk Merkezi ve Emekliler Kulübü temsilcileri kente kazandırdığı park için Hasan Azis'e övgüler yağdırdıktan sonra tebrik edip, teşekkürlerini sundular.

Belediye Başkanı Hasan Azis yaptığı konuşmada, "Kırcaali'nin gelişimi açısından bir tarihi gün yazıyoruz. Belediye yönetiminin emekleri ve prensipli politikası sayesinde ve vatandaşların desteğiyle kent artık yeni bir parka sahip oldu. Kırcaali'nin kalkınmasında hepimizin katkı payı olduğu için heyecanlıyım, memnunum ve gurur duyuyorum. Son yedi yılda Kırcaalilerin gurur duyabilecekleri Üreticiler Pazarı, Su Aynası tesisi gibi başka edinimler de oldu. Bu akşam gelecek nesillere miras bırakacağımız Arpezos Parkını da hizmete açıyoruz. Kırcaali için biz bunları yaptık. Hepimizin kendi ve çocuklarımızın refahı için yaptıklarımızdan dolayı Kırcaalili olmaktan gurur duymamızı istiyorum. Geri kalan herşey geçicidir. Kırcaali sadece Bulgaristan'da değil, Balkanlarda da en yeşil kent olma yolunda. Tüm zorluklara ve engellemelere rağmen Kırcaalilerin hayallerini gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Vali İvanka Tauşanova," Bugün Kırcaaliler hakkıyla bu kamu edinimi için bayram ediyorlar, çünkü park hepimiz için yapıldı. Bu parkın kurulması Avrupa Birliği Fonlarından kamu yararına nasıl para alınacağına dair bir örnektir. Gençlerin şehirde kalmalarını umuyorum" diye ifade etti.

Necmi Ali kalabalığa hitaben, "Arpezos Parkı, HÖH partisinin Kırcaali Belediye Başkanı adayı gösterdiği Hasan Azis'in seçim platformunda yer alıyordu. HÖH partisinin Genel Başkanı Dr. Ahmet Doğan'ın özel selamlarını sizlere iletmek istiyorum. Kendileri bu defa da Kırcaali'ye karşı özel ilgi duyduğunu beyan etti" diye konuştu.

Tİ Vİ Bİ Şirketinin temsilcisi, "Bir inşaat şirketi olarak Kırcaalilerin hakkıyla gururlanabilecekleri bu güzel parkı kurduğumuz için ben de gurur duyuyorum" dedi.

Proje tasarımcısı Mimar Bakalov, "Bu parkın kurulmasıyla Kırcaalilerin bir hayali daha gerçekleşti" diye dile getirdi.

Resmi törenden sonra Belediye Kültür Merkezi ve bölgede halk toplum merkezlerinden folklor ekipleri sahneye çıkacaklardı, fakat aniden yağan yağmur müzik programının gerçekleştirilmesini engelledi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER