"Kırcaali'yi Bisiklet ile Tanıyalım" Ulusal Turu BaşlatıldıPazar, 15 Mayıs 2011

Birinci "Kırcaali'yi Bisiklet ile Tanıyalım" Ulusal Turuna 150 kişi katıldı. Üç gün boyunca bisikletçiler 100 kilometreyi aşkın bir yol kat edecekler, istikametleri ise Perperikon kalesi ve Tatul kenarındaki Orfeus tapınağı olacaktır. Turun başlıca amacı gençlerin doğayı ve kültür ile tarihi mirası tanımalarını, spor yapmalarını sağlamaktır. Bu aaliyetin organizatörleri Kırcaali Belediyesi, Kırcaali Turizm Birliği ve Bulgaristan Turizm Federasyonu'dur.
Bisiklet turunda tüm Kırcaali okullarından, Momçilgrad ve Plovdiv'den temsilciler yer almakta. Katılımcılar Elektronik Meslek Lisesi Okulu bahçesinde kamp kurup burada konaklayacaklar.
Öğrencileri karşılayan "Sosyal Faaliyetler" Dairesi Başkanı Şirin Süleyman: "Bisiklet maratonunun geleneksel hale gelmesini ve tüm ülkeden öğrencilerin katılmasını istiyoruz" dedi.
Bisiklet tutu Kırcaali'deki Vasil Levski anıtı önünden başladı. Kırcaali Polis Müdürlüğü'nün desteği de istenerek tüm güven önlemleri alınmıştır. 13 ile 15 Mayıs tarihleri esnasında gerçekleştirilecek olan bisiklet turu boyunca öğrencilere iki sağlık uzmanı da eşlik edecek.


DİĞER HABERLER