Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı, Kırcaali ve Haskovo'da temaslarda bulunduPazartesi, 30 Mart 2015

Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı, Kırcaali ve Haskovo'da temaslarda bulunduKırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Dalkılıç ve Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Mustafa Keskin dün Kırcaali ve Haskovo'yu ziyaret ettiler. Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet'in verdiği bilgiye göre ilk önce Kırcaali Bölge Müftülüğünü ziyaret eden konuklara yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Prof.Dr. Mehmet Dalkılıç, Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi‘nin Bulgaristanlı öğrenciler tarafından tercih edildiği takdirde kendilerine başarılı bir eğitim verileceğine dair söz verdi. Yeni açılan Fakültenin aksiyonlu hocalarının "ilmi" irfana dönüştürme çabaları içinde olduklarını ifade etti. Gerek İlahiyat Fakültesi Dekanı, gerekse Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Bulgaristan'dan öğrenci kabul edebileceklerini ve huzurları için imkanları seferber edeceklerini paylaştılar.
Konuklar, müftülüğü beraberinde Eski Yüksek İslam Şura Başkanı ve Kırcaali Milletvekili Şabanali Ahmet ile birlikte ziyaret ettiler.

Ziyaretten dolayı çok memnun olduklarını ifade eden Bölge Müftüsü konuklarına birer "Yedikızlar Cami" plaketi hediye etti.

Daha sonra Beyhan Mehmet konuklarına Kırcaali Merkez Camii, İslami Neşriyat Kırtasiyesi, Mestanlı İlahiyat Lisesi ve Yedikızlar Camii'ni gezdirdi. Bununla birlikte konuklar bölgeden Müslümanlarla görüşüp sohbet etme imkanı buldular.

Kırcaali'den sonra konuklar Beyhan Mehmet eşliğinde Haskovo (Hasköy) Bölge Müftüsü Basri Eminefendi'yi makamında ziyaret ettiler. Müftülük sonrasında Osman Baba Tekkesi ve Haskovo'daki Eski Camii'ni gezdiler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER